9.B na výstavě Czech Press Photo

Na Staroměstské radnici je od poloviny listopadu k vidění již 24. ročník výstavy Czech Press Photo. 9.B tam nemohla chybět…

…Museli vidět stromeček i vystavené fotografie, a to tím spíš, že autorkou jedné z  nominovaných fotografií je maminka studenta z této třídy. A tak v pátek 14. prosince vyrazili.

V pátek odpoledne bývá v Praze rušno, na Staroměstském náměstí obzvláště, a tak se do „presu“ dostali už při výstupu z tramvaje. Přes s jedním es jim nestačil, chtěli vidět více. A na radnici bylo k vidění opravdu velké množství fotografií z různých oblastí od zpravodajských momentek přes umění a portréty nejrůznějších osobností až po sport a přírodu.

Trvalo téměř hodinu, než si prohlédli všechny fotografie, k některým se vraceli a vzájemně si ukazovali, co je zaujalo. Vyplňovali přitom pracovní list, ve kterém byla i otázka „Která z fotografií vyvolala nejsilnější emoce?“  Odpovědi byly pestré: orangutan, který drží umírající mládě, krutý byznys se zvířaty, obchod s tygry, čekání hrocha na zubaře, zatmění, koncert, kterého jsem se zúčastnila a možná jsem i na fotografii, alopatické děti, trenér na vozíčku…

Výstava všechny zaujala. Americký fotograf W. Bullock řekl: „Když fotím, hledám vysvětlení a odpovědi.“ Nabízí se parafráze jeho citátu: „Když si 9.B prohlíží fotografie, napadá je spousta otázek.“ A to je dobře.

Ivana Motýlová