Adaptační kurz pro žáky šestých tříd

Minulý týden se děti ze VI. A a VI. B zúčastnily třídenního adaptačního kurzu na Svaté Hoře u Příbrami. V rámci přípravy na druhý stupeň byl program zaměřený především na vytvoření kooperativní a přátelské atmosféry v nových kolektivech. Děti hrály hry, kde se musely soustředit na společné nacházení řešení. Kurz pomohl nejen k vytvoření dobré nálady uvnitř dětských skupin, ale výrazně se posílil i vztah žák – třídní učitelka. Vybíráme pár hodnocení samotných žáků.

„Nejvíc se mi líbila hra Bažina a Elektrický ohradník, protože jsme mohli dokázat, že se můžeme vejít na jeden veliký kámen tři holky. A během ohradníku jsme dokázali, jak dobře spolupracujeme a můžeme úkol splnit za čtyři minuty.“                                                                                                                           

„Nejvíce se mi líbilo prostředí okolo nás, protože to tam vypadalo jako na venkově a byla tam příjemná atmosféra. Líbila se mi hra Elektrický ohradník, protože jsme dokázali vymyslet různé způsoby, jak se odtamtud dostat, bylo to strategické. A také se mi líbila Bažina, protože jsme si dokázali poradit, i když to skoro nešlo.“

 „Na adaptačním kurzu se mi nejvíce líbilo, když jsme hráli Bažinu. Bavilo mě to, protože to bylo akční, zábavný, těžký a obtížný na rovnováhu. Museli jsme se smrsknout na jeden kámen tři, abychom se posunuli dál. Také se mi líbilo vítání na druhý stupeň, protože to bylo napínavé.“

Kladně kurz hodnotily děti a i jejich učitelky. Společně teď bude zvládnutí druhého stupně rozhodně snadnější. Držte nám palce 🙂

Mgr. Zuzana Šálanská