Březen – nejen měsíc knihy, ale také setkávání

V tomto týdnu se žákyně a žáci 8. A potkali se svými patrončaty ze 3. B (v úterý) a 3. A (ve středu), aby společně oslavili březen – měsíc knihy. Jak to celé probíhalo?

Osmáci připravili pro své mladší spolužačky a spolužáky QR kódy vytištěné na lístečcích, díky kterým se děti mohly dozvědět o nových knihách, které pro ně osmáci vybrali. Tato akce měla hned několik cílů: motivace k četbě, společně se potkat a popovídat si a také naučit se pracovat s novými školními iPady. Cíle byly rozhodně naplněny – děti odcházely z Charlottiny čítárny s úsměvem na tváři a mnohé z nich i s knihou, kterou si díky akci vybraly a ve školní knihovně vypůjčily.

Těšíme se na další setkání, které je plánováno na jaro a tématem bude tentokrát příroda.

Patricie, Hedvika, Hanka, Alžběta a 3 třídy šikovných dětí