Deváťáci navštívili památník na Vítkově

Deváťáci v památníku na Vítkově 2. 10. 2014V rámci projektu Stopy válek žáci IX. třídy navštívili 2. října 2014 Památník na Vítkově, kde se zúčastnili výukového programu na téma Osmičkové roky v naší historii. V rámci multimediální expozice pracovali ve skupinkách, prohlíželi si exponáty, sledovali videa i zvukové nahrávky. Na závěr si prohlédli celý areál památníku, který byl původně postaven jako památník hrdinů I. světové války z řad československých legií, ale po druhé světové válce sloužil jako mauzoleum Klementa Gottwalda a pohřebiště komunistických funkcionářů. Jak se deváťákům celá akce líbila, si můžete přečíst v příloze, kde najdete další fotografie, jejichž autorem je Dan Vyšohlíd.

Tomáš Hromádka

Nejvíce se mi líbil ten obří kůň. Nečekal jsem, že bude tak velký – je 3. největší na světě. Poté se mi taky líbila kavárna na střeše Vítkova, byl tam krásný výhled. Na celou Prahu. Líbily se mi zbraně co tam byly. Bylo to hezký, protože to bylo celkem moderní. A byl hezký program. Já jsem musel nosit fofoaparát, který byl celkem těžký, takže mě potom trochu bolela záda, ale nebylo to tak hrozný. Na střeše v kavárně jsme si dali čokoládu. Byla celkem dobrá.

Daniel Vyšohlíd

Nejvíce se mi líbil program, který jsme tam měli připravený. Také se mi líbilo, že nás tam prováděla učitelka z naší školy.
Program byl o tom, že jsme si vylosovali datum, ke kterému jsme si pak sedli a měli jsme napsat nějaké události, které se vázaly k tomu datu, u kterého jsme seděli.

Jiří Kult

Vítkov je národní památník na 1. světovou válku. Nejlepší ze všeho byl úžasný výhled z terasy kavárny. Jinak program nebyl nudný, pořád bylo co dělat. Jako první jsme dostali papírky s daty, ke kterým jsme měli pracovní listy. Po vypracování listů jsme došli konečně k prohlídce po celé budově sklepem až na terasu kavárny. Potom jsme ještě byli za budovou u sochy Žižky na koni.

Tomáš Mačura

Na památníku na Vítkově se mi líbila socha Žižky, která je 3. největší na světě. Dál se mi tam líbil výhled shora z kavárny. Ta kavárna byla dobrá, ale ta jejich čokoláda už tolik ne. Měli tam pěknou expozici k osmičkovým datům. Byla velmi zajímavá. Úžasně zpracovaná byla „hrobka“ Klementa Gottwalda. Pěkná byly bronzová vrata za Žižkou.

Martin Beneš