Druháci: Demokracie v Minoru

Co je to ta demokracie? K čemu je dobrá?

Demokracie je vlastně hra. A jako každá hra, má i ona svoje pravidla. Pravidla demokracie se jmenují Ústava a podle těchto pravidel se řídí život v každé demokratické zemi.

Šest stran, každá se svým programem, soupeřili o přízeň voličů. Jedna si chtěla tančit, druhá klidně žít, třetí se chtěla učit, čtvrtá neřešit, pátá by si hrála a šestá stále cvičila. Po volbách se strany, které vyhrály, musí domluvit na programu a ten prosazovat – zatímco strany, které se nedostaly do vlády tvoří opozici. Tak to jde až do dalších voleb, kdy se znovu rozdají karty… a hra může pokračovat.

Dokonce jsme i hlasovali! Za použití elektronického hlasovacího zařízení.

 

demokracie_01 demokracie_02 demokracie_03 demokracie_04 demokracie_05 demokracie_06