Festival Jeden svět 2019 očima sedmáků

I v letošním roce se v rámci průřezového tématu Multikulturní výchova účastní třídy prvního a druhého stupně mezinárodního festivalu Jeden svět.

Jak se filmové představení spojené s diskuzí o jednotlivých filmech dětem líbilo?  Přečtěte si v příloze.

Tomáš Hromádka

Na letošním ročníku jsme viděli tři kratší filmy. První se týkal partičky kluků žijících v malém přístavním městě. Nejprve si myslíte, že je to obyčejná parta kluků, ale později zjistíte, že každý z chlapců je z úplně jiné země a mají odlišné tradice a zvyky. Nikomu z nich to však nevadilo.

Druhý film byl o holce jménem Miruna. Má velice početnou rodinu, má dokonce 12 sourozenců! Pochází z chudší rodiny, ale to jí nebrání v jejím snu stát se policistkou.

Třetí film je o klukovi jménem Skip. Dělá tanec, ostatní se mu za to posmívají. Skip chce ale dokázat, že tanec není jen pro holky, ale bojí se nadcházejícího vystoupení, aby ho někdo nepoznal. Nakonec se překoná a vystoupí před publikem.

Eda

 

Jeden svět je mezinárodní festival dokumentárních filmů o problematice lidských práv. Festival vznikl v roce 1999 jako jedna z aktivit prospěšné společnosti Člověk v tísni. Tento rok byl věnovaný tématu Bezpečná blízkost. Myslím si, že 21. Ročník byl mnohem zábavnější a obsáhlejší než ten minulý.

My jsme s naším panem učitelem také festival navštívili – 6. března v kině Světozor. Po skončení festivalu nemohla chybět návštěva KFC a procházka Prahou, kterou doplňovaly kontrolní otázky.  Při procházce jsme viděli sochu jazykovědce Josefa Jungmanna, prohlédli jsme si výstavy ve dvou galeriích a navštívili dětské hřiště.

Petr

 

Nejvíce se mi líbil třetí film. Bylo to o klukovi, který tančí balet. Lidi se mu za to smějí… A film skončil tak, že se odvážil vystoupit před spoustou lidí. Bál se, ale nakonec to dokázal. Vzal odvahu to udělat. A proto by si lidi měli říct, že dokáží cokoliv. Musíte zkrátka sebrat odvahu. A proto se mi tento film líbil.

Max