Filmaři ze 7. A

Možná jste i vy měli možnost se při návštěvě naší školy například v rámci Dne otevřených dveří podívat do animační místnosti, kterou máme v podkroví. Abychom ji mohli se sedmáky také využívat, domluvili jsme si kurz animace u odborníků v Muzeu Karla Zemana. Pan Zeman nám už samozřejmě neradil, ale expozice v jeho muzeu pod Karlovým mostem nám prozradila spousty triků, které ve svých filmech používal, některé jsme si měli možnost i vyzkoušet, natočit a poslat na mail. Tak jsme lítali na dělové kouli, do školy jsme se dopravili na vznášecím stroji a ověřili si, jak funguje zelené plátno.

Druhá část programu byla animační dílna v Malostranské besedě. Holky a kluci si ve skupinkách vymysleli scénář k vlastnímu filmu, vyrobili potřebné rekvizity k animaci, film nasnímali a namluvili komentář. Vím, že jsem jako jejich třídní asi zaujatá, ale ta filmová díla jsou zralá na Oscary. Alespoň ty studentské určitě!

 

za 7. A Kateřina Nedomová