Hrady a zámky: objevované a opěvované

osmickaV den předání vysvědčení se žáci VIII. třídy vydali na výstavu Hrady a zámky: objevované a opěvované do Jízdárny Pražského hradu.

Výpravná výstava představuje poprvé na jednom místě a v jednom čase ty nejcennější památky z českých hradů a zámků. Žáci kromě vizuálního vjemu měli za úkol vypracovat na místě pracovní list, což se všem s úspěchem podařilo. Potom si prohlédli exteriéry Pražského hradu a měli možnost spatřit v pravé poledne výměnu hradní stráže, což bylo pro mnohé zajímavým zážitkem.

Pracovní list - VIII. třídaVýstavu doporučujeme jako tip na víkendový výlet pro děti a rodiče. Chcete si zkusit, jestli zvládnete zpracovat pracovní list jako osmáci? Nabízíme vám ho v příloze tohoto článku.

Výstava trvá v Jízdárně Pražského hradu do 15. 3. 2015.