Jazykový zájezd do Hastings

 

Školní zájezd do Anglie začal ve Velké Chuchli na náměstí Omladiny, kde žáci 6. – 9. tříd nastoupili do autobusu a rozloučili se s rodiči před zhruba patnáctihodinovou cestou. Mířili jsme do hostitelských rodin v malebném anglickém městečku Hastings. Cestou jsme přejeli přes Německo, Belgii až do Francie, kde jsme se v přístavu Calais nalodili na trajekt. Plavbu, která nám zabrala zhruba 1,5 hodiny, jsme si zpříjemnili návštěvou bufetu. Když jsme se blížili k anglické pevnině, vítal nás dechberoucí výhled na bílé doverské útesy.

V Anglii nás přivítal tradiční anglický déšť, který nám byl nemilým společníkem celý pondělní den. Navštívili jsme zábavní molo, zříceninu hradu nad městem, místní festival nebo pašerácké jeskyně. Večer jsme se unavení a promáčení setkali s hostitelskými rodinami.

V úterý nás  čekala prohlídka Pevensey castle a procházka po bílých útesech až k Seven Sisters Cliffs. Odtud jsme se přesunuli do Brightonu, kde jsme mimo jiné navštívili Sea Life Brigton, nejstarší fungující akvárium na světě. Ve středu jsme si prohlédli městečko Rye a Battle Abbey. Odpoledne jsme se konečně dostali do naší jazykové školy, která byla z důvodu havárie vody v předešlých dnech uzavřena. Byli jsme rozděleni do 3 skupin a účastnili se jazykové výuky v moderních prostorách East Sussex College.

Ve čtvrtek nás čekala jazyková výuka dopoledne i odpoledne, ale také milé překvapení. Jako náhrada za změnu ve výuce jsme dostali úžasné fish and chips, které jsme snědli na pláži. Někteří z nás se dokonce i vykoupali. V pátek nastal čas loučení. Hostitelské rodiny nás přivezli k autobusu a my jsme společně vyrazili na poslední výlet – do Londýna.

Autobus nás zavezl do Greenwich, odkud jsme se lodí přesunuli do centra. Procházkou kolem Big Benu, Buckinghamského paláce jsme se dostali na Piccadilly, kde jsme měli rozchod. Většina z nás ho strávila nákupy, návštěvou fast foodu a nákupem suvenýrů pro rodinu. Všichni jsme zvládli i cestu londýnským metrem v odpolední špičce. Zpáteční cesta autobusem na pevninu byla kratší, protože jsme použili podmořský tunel. Večer jsme postupně usínali se spoustou zážitků v hlavě a do Prahy jsme dorazili v sobotu dopoledne.

Anička, Jakub, Patrik a Vítek z 8. A