Klub mladého diváka v Chuchli zahájil v polovině listopadu divadelní sezónu

Jedenadvacet žáků z osmé třídy a obou devítek, kteří se rozhodli stát členy Klubu mladého diváka, se ve středu 14. listopadu vydalo do divadla Rokoka na své první divadelní představení letošní sezóny. A nebyli zklamaní. 

Pod názvem Želary si zpočátku nedokázal nikdo z nich představit nic konkrétního, někteří se báli, že to bude příliš smutné, nebo dokonce nuda. Želary jsou sice plné komplikovaných příběhů lidí, jejichž osudy se odvíjejí na pozadí heydrichiády, konce 2. světové války a v padesátých letech, ale rozhodně nejsou nudné.  Poskytují prostor pro smích i pláč a hodně materiálu pro zamyšlení nad tím, jak je lidský život podivuhodný. „Moc se mi to líbilo.“ „Herci hráli skvěle.“ „A proč ten Joza neřekl, že je zraněný, paní učitelko, proč?“ „A vrátila se Eliška k Richardovi?“ „A kde jsou Želary?“

Uvidíme, jestli podobně naléhavé otázky, na které člověk chce znát odpověď, vzbudí i Čapkova Válka s mloky, což je další představení, na které půjdeme 15. ledna do divadla D21.