Kulturní březen v V. A

Během března 2018 se třída V. A vydala na dvě zajímavé akce do centra Prahy. První z nich byla návštěva multikulturního festivalu Jeden svět. Žáci se díky třem snímkům podívali jinou optikou na svět kolem nás a většinu dětí filmy dojaly. Po skončení festivalu zbyl ještě čas zavítat do galerie Topičův salon, která se nachází v blízkosti kina Ponrepo.

Hadí dívka

Film Hadí dívka se odehrává v Mongolsku. Erdenchimeg je dívka, která má tatínka ve vězení. Stará se o ní a její sourozence máma. Žijí v Mongolsku v jurtě. Erdenchimeg chodí na akrobatickou školu. Její maminka nemá v práci moc velký plat. Erdechimeg se snaží na akrobatické škole, ale moc ji to nejde. Ví ale, že když bude dobrá a stane se hadí ženou, tak tím může uživit celou rodinu. Film mě velice zaujal, protože je to od tak malé dívky hezké, že se snaží, aby uživila rodinu.

Lucie Činovcová

 

Ke konci měsíce čekala na třídu exkurze do Národního divadla. Téma národní obrození a vlastenectví žáci probírali ve Vlastivědě, proto se těšili na „dotek“ s významnou stavbou 19. století. Prohlídka postupovala od základních kamenů Národního divadla přes jeviště až po střechu, ze které byl krásný výhled na město. Společně se třídou doufám, že třebas příští rok se do divadla podíváme již jako diváci a užijeme si krásný divadelní zážitek.

Zuzana Minářová