Mistrovství světa ve florbale

Jedním z mikulášských dárků pro 7. B a 8. A byly i vstupenky na osmifinále MS ve florbale, podařilo se nám získat krásná místa na zápas Slovenska s Lotyšskem.

A protože 7. B šla i místo dvouhodinovky češtiny, čekala děti povinnost napsat o zápase novinovou zprávu, přečtěte si ty nejpovedenější (přepis bez dodatečných korektur):

Dne 5. 12. 2018 vyrazila 7. B do O2 arény na osmifinále florbalového mistrovství světa. V osm hodin jsme se sešli ve třídě a vyráběli transparenty. Na první hodině nás ještě zastihli Mikuláš s anděly a čerty, málem jsme tak nestihli autobus. Kolem desáté hodiny jsme se už fotili před arénou s našimi transparenty. V zápase hrálo Slovensko a Lotyšsko, třída fandila Slovensku, které ale nakonec prohrálo. (Nelinka)

Třída 7. B byla včera dne 5. 12. na utkání Lotyšska a Slovenska v O2 aréně. Děti fandily slovenskému florbalovému týmu. Měly připravené transparenty, ale bohužel Slovensko prohrálo s Lotyšskem 6 : 1. Ale zápas byl pěkně zahraný z obou stran. Na zápas přišlo 7 tisíc lidí a atmosféra byla opravdu výtečná. (Adam)

A jedna čistě sportovní:

V osmifinále na MS ve florbale hrály proti sobě týmy Slovenské republiky a Lotyšska. Na začátku zápasu zazněly hymny obou zemí, aby všechny hráče a fanoušky nabudily k zápasu. Byl to velmi napínavý zápas. V první třetině jsme mohli vidět jeden gól Slovensky a dva góly Lotyšska. Ve druhé třetině byl zápas bez gólu. Avšak ve třetí třetině nasázeli Lotyši Slovensku čtyři góly a už to bylo jasné. Utkání Slovenské republiky proti Lotyšsku skončilo 1 : 6 a Lotyši se radovali z postupu do čtvrtfinále. (Maxík)