Na výstavě Karla Kolínského

V březnu se konala v Topičově salonu v Praze výstava chuchelského malíře Karla Kolínského (1902-1994), kterou jsme si nemohli nechat ujít. Postupně ji navštívili žáci z vybraných tříd druhého stupně.

O zážitcích z výstavy napsala Judita Barešová z VIII. třídy:

Ve středu 27. března jsme se s třídou vydali do Topičova salonu. Zde jsou vystaveny obrazy Karla Kolínského. Malíř tvořil převážně krajiny, zátiší, ale také portréty svých příbuzných. Většinou používal olejové barvy, akrylové barvy a tuš. V jeho sbírce obrazů se nachází i obrazy Velké Chuchle. Hlavně kreslil Chuchelský háj, ale zahlédli jsme tam i obraz ze Srbska, kde jsme se byli podívat se školou. O Karlu Kolínském jsem zjistila, že jeho dvě dcery (dvojčata) bydlí u nás v ulici, což mě překvapilo. Většina vystavovaných obrazů je ze sbírky právě jeho dcer. O Karlu Kolínském je vydána i kniha. Vydavatelem této knihy je fotograf Karel Koutský, který nás provázel celou výstavou.