Nový hadník na Homolce

V pondělí 6. 11. po velké přestávce se 9. B vypravila do lomu na Homolku opravit nefunkční hadník. Ukázalo se ale, že je účelnější postavit nový než zvelebovat starý. Trvalo hodinu a půl, než jsme do profikonstrukce, která byla připravena po dohodě s Magistrátem HMP, nanosili materiál, ve kterém si naši hadi a hmyz budou lebedit. Naše lektorka Štěpánka nám připomněla i teorii týkající se plazů a jejich života. Ovce už se na Homolce nepásly ani zajíce jsme tentokrát neviděli, ale počet motýlích housenek, které se připravovaly v tlejícím listí na svou proměnu, překvapil nejen děti, ale i paní učitelku Motýlovou. Slunce svítilo, listí padalo a oheň hřál. A když si člověk dá po práci k vlastnoručně upečenému buřtíku i dobrý kváskový chleba, den stojí za to, i když všechno, co má na sobě, smrdí (nebo voní?) kouřem. M