Po stopách Karla IV.

kubaOd března do května 2016 probíhal v Základní škole Charlotty Masarykové v Praze 5 – Velké Chuchli projekt při příležitosti 700. výročí narození císaře a krále Karla IV. Žáci ze VII. třídy hledali nejen informace o Otci vlasti, ale zabývali se také kulturou a životem obyvatel v období středověku.
Výsledkem byl projektový den (12. května 2016), během kterého seznámili své mladší spolužáky z I. stupně se vším, co zjistili. Žákům sedmého ročníku se podařilo děti zaujmout prostřednictvím komentované vycházky s devíti zastaveními.

Během nich děti nejen poslouchaly výklad, ale mohly si i zasoutěžit a získat diamanty na svou královskou korunu, kterou si samy vytvořily. Na závěr zhlédly film, který žáci VII. třídy vytvořili, děti získaly pražský groš a jako pozornost perníček ve tvaru královské koruny.

Žáci VII. třídy se do projektu zapojili v rámci výuky Českého jazyka, Výtvarné výchovy a Dějepisu. Za více než dvouměsíční práci na projektu, který sklidil úspěch mezi žáky i pedagogy prvního stupně, si zaslouží velkou pochvalu.

Děkujeme rovněž kuchařkám ze školní jídelny, které při příležitosti projektového dne připravily vynikající polední menu z doby Karla IV.: krémovou zeleninovou polévku, Jelení maso na brusinkách s noky, ovocný salát.

 

Nabízíme video žáků VII. třídy

Fotogalerii najdete v příloze.