Pražské poetické setkání

Pražské poetické setkání 2015Ve čtvrtek 19. února jsme se v odpoledních hodinách sešli v historické budově naší chuchelské základní školy, abychom strávili odpoledne s poezií. Konal se již 14. ročník Pražského poetického setkání – přehlídky dětské recitace.

V porotě tento rok zasedla ředitelka školy paní Eliška Jančíková, předsedou poroty byl pan starosta Stanislav Fresl a jako vážený host přijala letos naše pozvání paní Sabina Laurinová.

Letošní setkání opět moderovali Anička Šafářová a Míša Holada –jako deváťáci již letos naposled. Své moderátorské žezlo předají pro příští rok svým mladším spolužákům.

Naše setkání zahájili žákyně a žáci prvních tříd, kteří vystoupili mimo soutěž a předvedli nám, že se toho za 1. pololetí opravdu hodně naučili.

Přehlídka byla rozdělena opět do čtyř kategorií. V každé kategorii bylo vyhlášeno 1., 2. a 3. místo. Do obvodního kola postupují žáci, kteří se umístili na 1. a 2. místě.

 Vítězové v jednotlivých kategoriích:

1. kategorie 1. místo Valentina Cemper
2. místo Apolena Grešová
3. místo Eliška Králová
2. kategorie 1. místo Lucinka Pospíchalová
2. místo Andrea Pavlíková
3. místo Klára Smolová     Bětka Al-Kaysy
3. kategorie 1. místo Vítek Seidler
2. místo Anička Kuzníková
3. místo Bára Karbanová   Vojta Hnízdil
4. kategorie 1. místo Hanka Bartošová
2. místo Michal Holada
3. místo Anička Havlíčková

Chceme pogratulovat nejen těm, kteří zvítězili ve svých kategoriích, ale i všem zúčastněným za svou odvahu postavit se před publikum a recitovat. Máte náš obdiv. Postupujícím do obvodního kola, které se uskuteční 16. a 17. března, přejeme hodně štěstí.

Mgr. Patricie Bošková

 Fotogalerii si prohlédněte uvnitř článku (foto: Jan Zágler, Dana Martin) —)