První animované filmy ze Studia Charlotta

Animace = oživení. A protože chceme oživit výtvarku, učíme se animovat. Pomohl nám k tomu velkorysý sponzorský dar rodičů, díky kterému bylo možné absolvovat s dětmi celodenní kurz animování v Písku a zakoupit tablety a vybavení potřebné k tomu, aby co nejvíce dětí mělo šanci proniknout do kouzelného světa animace. Tady jsou první filmy ze Studia Charlotta…

Příběh biskupa Menharta (7.B)

Příběh Karlova mostu (7.A)

V píseckém Animáriu si letošní osmáci vyzkoušeli pod vedením zkušeného lektora 4 způsoby animace a výsledkem jsou tyto dva kratičké filmy. Oba jsou tematicky zaměřené na středověk, protože vznikly v rámci dějepisného projektu „Stopujeme Chuchli“. 8. A natočila příběh stavby Karlova mostu a 8. B zanimovala zážitek biskupa Menharta, který vedl k první kronikářské zmínce o Chuchli.

Další filmečky postupně vzniknou v hodinách výtvarné výchovy v sedmičce a obou osmých třídách, kdy budou děti, které se chtějí animaci věnovat, pracovat s paní učitelkou Patricií Boškovou. Jejich nápady začnou ožívat až v průběhu října, tajemná animační místnost je totiž ve fázi příprav. Držte nám palce a těšte se na další filmy ze Studia Charlotta.

Ivana Motýlová a Patricie Bošková