Recept na Masarykovo cukroví

Pokud jste minulý týden úspěšně prošli Prvorepublikovou bojovkou, obdrželi jste nejen českou trikoloru na klopu, ale mohli jste ochutnat cukroví, které měl v oblibě první československý prezident T. G. Masaryk. Na četné žádosti zveřejňujeme recept na výrobu této cukrovinky.

Ingredience

  • 300 g hladké mouky
  • 100 g moučkového cukru
  • 200 g rostlinného tuku
  • 1 ks žloutek
  • 150 g lískových oříšků
  • 3 lžíce kakaa

Postup

Celé oloupané lískové ořechy namočíme na noc do studené vody. Z u vedených surovin vypracujeme těsto, zapracujeme lískové ořechy a těsto rozdělíme na 3 díly.
Z každého vyválíme váleček o průměru cca 4-5 cm. Zabalíme do folie a dáme nejlépe přes noc do chladu ztuhnout. Ostrým nožem nakrájíme kolečka asi 5 mm a na vymazaném plechu upečeme. Vlahé obalujeme v moučkovém cukru.