Rodinné centrum Chuchle informuje

Vážení a milí příznivci našich aktivit,

i přes nepřízeň vládních opatření hledáme po celou dobu pandemie cesty jak s vámi zůstat v kontaktu. Dětské kroužky jsme pro letošní rok vůbec neotevřeli, ale dospělé jsme převedli do on-line rozhraní. Pokud máte chuť cvičit jógu z prostředí domova, určitě dejte vědět a není problém se na naše lekce připojit on-line.

Komunitní kavárna K8

Ve stručnosti – budujeme nové místo pro setkávání v Chuchli. Pomozte nám s budováním příjemného okolí komunitní kavárny tím, že přispějete do sbírky na darujme.cz.

A teď delší verze pro ty, kdo mají chuť se o projektu dozvědět něco víc

Už delší dobu jsme měli v hlavě projekt komunitního místa, které nebude vázané na kroužky, ale bude možné jej navštívit bez ohledu na to, zda máte předplacen nějaký kurz nebo ne. Projekt se rodil dlouho, dlouho se komunikoval s obcí a nakonec se dobrá věc podařila – budujeme komunitní kavárnu K8 . Pro komunitní kavárnu jsme získali nově zrekonstruované prostory bývalé družiny v K8 (spojovací část statku mezi garáží hasičů a obrovskou halou K8).

Rodinné centrum funguje v Chuchli již sedmým rokem. Jsme neziskovou organizací a proto na začátku jakéhokoli projektu potřebujeme dát dohromady finance, z kterých bude projekt vybudován. Komunitní kavárna je opravdu velké sousto, ale my se jej nebojíme. Podařilo se nám získat díky nové předsedkyni centra paní Evě Ness vstupní dotaci od Nadace Via, dále jsme získali dotaci od MČ Velká Chuchle, ale přesto vybudovat pěkné a útulné místo prostě něco stojí. A my nechceme jen útulnou kavárnu, ale i útulný dvůr a proto jsme se rozhodli jít cestou projektu Darujeme.cz a vytvořit sbírku, která je určená na pořízení nábytku na posezení na tzv. zahrádce.

Sbírku jsme spustili 1. 5. 2021 a opravdu jste nás překvapili. Ti, kdo nás sledujete na Facebooku jste reagovali opravdu rychle a cílovou částku jsme dosáhli za pár dní, ale protože sbírka běží až do 29. 5. stále můžete přispívat. Pokud budete přispívat i nadále tímto tempem, můžeme se věnovat i širší rekultivaci dvora a vytvořit tak okolí komunitní kavárny ještě útulnější. Vaše prostředky budou opravdu smysluplně využity.

Všem vám za podporu VELMI DĚKUJEME. Vážíme si toho a budeme dělat vše proto, aby se vám v novém komunitním místě opravdu líbilo.

Mějte krásné jarní dny a s otevřením zahrádek snad i na viděnou

Vaše rodinné centrum CHUCHLE, z. s.

 

rodinné centrum CHUCHLE, z. s.

Starochuchelská 7/20

159 00  Praha 5 – Velká Chuchle

Tel. 603 268 256