Škola v přírodě 2015

Škola v přírodě

Škola v přírodě

Zážitky plné energie

18. – 22.5. roku 2015 se konal úžasný výlet do Hluboké nad Vltavou. Ta se nachází poblíž Českých Budějovic. Nádherná, uvolňující a zároveň nabitá různými akcemi. Jedině tak se dá vysvětlit, proč se nám všem tak moc líbila škola v přírodě.

Náš sraz byl v 8:30 na nádraží ve Velké Chuchli, odkud jsme jeli na hl. n. v Praze. Dále jsme putovali také vlakem a to 4 hodiny. Potom jsme dorazili na Hlubokou, kde jsme měli boloňské špagety. Následovaly aktivity v parku a po palačinkách nádherná procházka pod hořícím západem slunce v zámecké zahradě. Druhý den jsme našlapali 13 km. Po projížďce lodí do Purkarce jsme si zahráli ve zřícenině Karlova hrádku na „Obyvače a dobyvače“ a pokračovali jsme v túře. Ve středu jsme měli domluvenou prohlídku v Grafitovém dole. Ve městě zaplaveném japonskými turisty, v Českém Krumlově, jsme se po prohlídce mohli 2 hodiny procházet. Čtvrtek byl asi nejakčnějším dnem našeho výletu. Ráno jsme stihli projít zdejší zoologickou zahradu, odpoledne se podívat k jaderné elektrárně Temelín a večer uspořádat oslavu v jurtě. Vymýšleli jsme sestavy na písničky, barvili si vlasy a hráli hry. V pátek jsme měli poslední možnost z tohoto pobytu si užít adrenalin parku. Ke konci nám paní učitelka Pavla koupila zmrzlinu a pak jsme odjížděli zpět do rušného, ale krásného města věží. Do Prahy. Užili jsme si to, jak nejvíc jsme mohli a nikdy na tento úžasný pětidenní výlet nezapomeneme.

 

Anna Kuzníková, 6. třída