Škola v přírodě nebo v klubovně? :-)

Na škole v přírodě jsme byli na Lipně, konkrétně v chatovém táboře u Nové Pece. Cesta vlakem tam trvala cca 5 hodin. Většinu času nám pršelo, a proto jsme nenavštívili všechna místa, která jsme navštívit chtěli. Ale stejně jsme si to užili.

Bydleli jsme v chatkách po 6 lidech. Bohužel nás bylo dost nemocných, a proto někteří žáci museli spát na učitelské chatce. Volný čas jsme trávili všichni pohromadě. Většinou jsme hráli badminton, ping pong, fotbal a společenské hry v klubovně. V době poledního klidu jsme na chatkách odpočívali. 🙂

Vařili tam velmi dobře a nemohlo se stát, že by někdo měl hlad.

I přes velmi špatné počasí jsme 2 výlety uskutečnili. První výlet byl do Stožce a jeho okolí. Druhý výlet byl o něco delší. Jeli jsme vlakem do Nového Údolí a odtud pěšky k Rosenauerově nádržce a pomníku, podél Schwarzenberského kanálu až na Ministerku a odtud Oslí cestou do Stožce. Ušli jsme necelých 22 km.

Jeden den jsme ve dvojicích běželi orientační závod. Byl docela náročný, ale i tak byl super jako celá škola v přírodě.

Za sedmáky: Vojta Hnízdil a Dan Kovář