STŘEDOVĚK = Divadelní bojovka na Vyšehradě

Sedmáci se v pondělí 13. září vypravili na Vyšehrad. Je totiž potřeba připravit se na celoroční výpravu do středověku. A VyšeHrátky jsou tou ideální přípravou, protože…

…představily dětem interaktivní formou „středověkou společnost plnou alchymistů, hrdinských a rytířských skutků, ale i života obyčejných“ poddaných. Děti se seznámily s tím, jak fungovali a jaký měli vliv učitelé, duchovní nebo lékaři či jakými schopnostmi a dovednostmi disponoval středověký člověk“.

A co sedmáky nejvíce zaujalo? „Mně jak věštila Libuše. Nás nejvíc bavilo stavět Karlův most z vajíček. Já jsem měřila provaz na palce, trvalo to. Pražské pověsti taky nebyly špatné. Ve věštírně to bylo super! Vůbec nám nešlo převážet kameny na lomený oblouk katedrály. A opravdu znali ve středověku jen byliny?“

A co se 7.A a 7.B nedozvěděla na Vyšehradě, to se dozví ve škole. Čeká je totiž celoroční projekt zaměřený na středověk.    Ivana Motýlová se 7.B  a Tomáš Hromádka se 7.A