Uzavřený železniční přejezd: Jak pojedou školní autobusy?

Přinášíme podrobné informace o omezení školní autobusové linky 261 a zavedení speciální linky pro odvoz dětí ze školy.

Ranní spoj školní linky č. 261 bude dočasně ukončen v Radotínské ulici

Z důvodu uzavření železničního přejezdu ve Velké Chuchli dochází od středy 1. září 2021 (od zahájení denního provozu) do pátku 3. září 2021 (do ukončení denního provozu) k dočasné změně trasy a zastávek pro linku číslo 261. Školní linka bude ukončena v zastávce Radotínská (před železničním přejezdem). Do školy musí dojít děti pěšky.

Další informace najdete na adrese https://www.dpp.cz/omezeni-a-mimoradne-udalosti/detail/10234

Zvláštní autobus – rozvoz dětí od školy

Vzhledem ke zcela uzavřenému železničnímu přejezdu zajistila městská část Praha – Velká Chuchle ve spolupráci s firmou Eurovia CS a.s. dva autobusové spoje, které odvezou děti po skončení vyučování ve dnech 2. a 3. září 2021 do Radotína, spodní části Velké Chuchle a do Malé Chuchle.

Jízdní řád autobusu:

12:15 hod. Velká Chuchle (náměstí Omladiny)
12:30 hod. Nádraží Radotín
12:35 hod. Zahradnictví
12:40 hod. Radotínská
12:42 hod. Starolázeňská
12:45 hod. Malá Chuchle

13:15 hod. Velká Chuchle (náměstí Omladiny)
13:30 hod. Nádraží Radotín
13:35 hod. Zahradnictví
13:40 hod. Radotínská
13:42 hod. Starolázeňská
13:45 hod. Malá Chuchle

Linku 172 nahradila do 5. září linka X172 z Barrandova

Od 6. srpna do 5. zářídůvodu uzavření železničního přejezdu ve Velké Chuchli a neprůjezdnosti do Chuchle od ulice Strakonické došlo k dopravnímu opatření na lince 172. Tato linka byla dočasně zrušena a nahradila ji linka X172 v trase Chaplinovo náměstí – Na Hvězdárně. Linka je vedena v obou směrech přes  zastávky: Chaplinnovo náměstí, Poliklinika Barrandov, Štěpařská, Nový Slivenec, V Remízku/Opálová, Smaragdová, Návětrná, K Holyni, Slivenec, Velká Chuchle/Škola Velká Chuchle, Starochuchelská/Kazínská, Novochuchelská, Mrkosova, Na Hvězdárně. Jízdní řád linky můžete dohledat zde (zadejte X172 do čísla linky).