Víte, co se stalo 19. 1. 1132?

Díky chuchelskému kronikáři a našemu panu učiteli Tomáši Hromádkovi už to skoro všechny děti vědí.  Toho dne měl ve většině tříd 2. stupně přednášku o historii Chuchle, kterou zahajoval ukázkou stránky z Letopisu kanovníka vyšehradského. Je tam první historická zmínka o Chuchli v souvislosti s  příběhem biskupa Menharta, který naštěstí pro biskupa skončil happyendem a na štěstí pro nás zápisem do kroniky. Stalo se 19. 1. 1132. Více se dozvíte v kvízu, který si sedmáci pro sebe vzájemně připravili po přednášce a studiu knihy T. Hromádky Malá a Velká Chuchle.

Kvíz  měl vzhledem k výročí 22 otázek, a aby to nebylo tak jednoduché, sedmáci ho pojali formou bojovky. Jak se to povedlo, se dozvíte v zápisech našich kronikářů ze 7. B, a jak to vypadalo, se můžete podívat na fotografiích. Byl to boj. Ale vyhráli všichni:-)

Kronikářka Agáta kněžínková o tom píše: Znáte Chuchli? Nebo dokonce v ní i bydlíte? Tak tento článek vás určitě zaujme. Protože jsme ve čtvrtek 17.2. uspořádali pro 7.A bojovku ohledně Chuchle a pak i oni pro nás. Jednalo se o skupinu 22 otázek o Chuchli. Každý tým měl k dispozici 5 knih o Chuchli. Na konci pak každý za odměnu něco dostal.

Kronikářka Eliška Behenská zapsala událost takto: Dne 17. 2. se konala zajímavá akce pro sedmé třídy. Sedmáci si navzájem připravili bojovku po škole s úkoly o Chuchli. Měsíc předtím za nimi přišel pan učitel a kronikář Chuchle Tomáš Hromádka, který jim pověděl zajímavé informace o Velké a Malé Chuchli. Tuto prezentaci spolu s knihou, kterou také napsal, využily sedmé třídy pro vytvoření otázek, které musela druhá třída zodpovědět. Otázky se rozmístily po škole, kde v každém patře byla kniha o Chuchli, aby mohli případně vyhledat správnou odpověď. Na konci každý dostal odměnu za splnění v podobě zlatých čokoládových dukátů. 

 

Kvíz můžete vyřešit zde: Kvíz o Chuchli

Řešení kvízu najdete zde: Kvíz o Chuchli – řešení

Na další zajímavosti z historie Chuchle se můžete těšit v průběhu roku na školním webu a nejvíce  koncem června, kdy dějepisný projekt 7. tříd Stopujeme Chuchli vyvrcholí a pozveme vás do školy na velkolepou prezentaci.

Tomáš Hromádka, Ivana Motýlová, Ada Hrstková, Jitka Semotánová a 7. A se 7. B

 

přednáška o Chuchli

příprava kvízu

bojovka sedmáků pro sedmáky