Volby do žákovského parlamentu se blíží

Před 14 dny se ve škole objevily plakáty s nápisem VOLTE, ačkoli nás v nejbližší době žádné volby nečekají. Naše děti ale budou volit své zástupce do žákovského parlamentu.

JAK BY MOHL IDEÁLNÍ ČLEN PARLAMENTU VYVPADAT? Třeba takto (Skupinové práce žáků z 9.A a 9.B na třídnických hodinách:

JAK BUDOU VOLBY PROBÍHAT?

Každá třída 2. stupně může mít v parlamentu 2 zástupce, jejichž volební období bude 1 rok. Výjimkou jsou deváťáci, kteří nás v červnu opustí, ale jejich roli převezmou čtvrťáci, kteří budou ve 2. pololetí tohoto školního roku pouhými pozorovateli, ale od září plnohodnotnými parlamenťáky. Scházet se budeme každý pátek 6. vyučovací hodinu, koordinátorem našeho žákovského parlamentu bude Ivana Motýlová. Ve třídách to vře a kvasí, kandidáti si připravují volební proslovy a programy a my všichni jsme zvědaví, jak to dopadne. Volit se bude v posledním lednovém týdnu od 29. do 31. ledna, většina kandidátů bude zvolena ve středu, kdy je poslední den 1. pololetí. Po jarních prázdninách budou jména našich žákovských volených zástupců zveřejněna, obdrží certifikát od paní ředitelky a parlament na naší škole začne po delší odmlce znovu fungovat. O podrobnostech a výsledcích volebního zápasu budeme průběžně informovat. Ivana Motýlová