Vyšehrátky 6. 9.

Naše škola se začátkem září už pátým rokem účastní Vyšehrátek, divadelní bojovky, která je pokaždé zaměřená na jiné téma, ale téměř vždy probíhá na Vyšehradě. Letos byly tématem Vyšehrátek tzv. devadesátky – 90. léta 20. století. Studenti Damu, kteří program připravují, byli oblečeni ve stylu 90. let a na 10 interaktivních stanovištích umožnili dětem vcítit se do doby po sametové revoluci.

Ve středu 6. 9. vyrazili na Vyšehrad deváťáci a děti z osmičky, o týden později (ve čtvrtek a pátek 14. a 15. 9.) čeká Vyšehrad na šesťáky a sedmáky.

Na co se mohou těšit? Na pomlčkovou válku, album fotografií Václava Havla, střelbu do sovětských tanků, 3 televizní programy, módní přehlídku subkultur, vítězství našich hokejistů v Naganu nebo volby do politických stran…

Co se líbilo našim nejstarším? Super lidi a nejvíc mě bavila pomlčková válka. (Amálka).  Mě nejvíc bavilo sestřelování Rusů obrovským prakem (Maty a Viktor). Překvapilo mě, jak dopadla pomlčková válka (Adéla). Pro mě byl zajímavý pohled na 90. léta z různých stran (Ondra). Vyšlo nám krásné počasí (Domi). Užili jsme si srandu při hokeji (Káťa). Podařilo se nám vymyslet skvělý TV program (Edit). Užila jsem si hledání vraha z Orlické přehrady (Veru). M