Vzpomínání na II. světovou válku

27. duben se v osmých a devátých třídách nesl ve znamení vzpomínání na II. světovou válku. V hodinách dějepisu si žáci formou skupinové práce připomenuli hlavní události zatím největšího konfliktu, jaký naše planeta zažila. Deváťáci navíc sledovali dokument České televize Muži od Dunkerque, zachycující boje a vzpomínky pamětníků Československé samostatné obrněné brigády ve Francii v letech 1944 – 1945. Mezi jinými zde hovořil major Josef Serafín – nositel řádu Rytíře čestné legie (od jehož narození letos uplynulo 100 let), kterému žáci následně vzdali hold na chuchelském hřbitově. Současně se účastnili i krátkého pietního aktu v Chuchelském háji u památníku padlých chuchelských občanů v květnovém povstání v roce 1945. Žáci sedmých a osmých tříd si nadcházející květnová výročí spojená s druhou světovou válkou vzpomenuli na nádvoří školy. Na všech místech byli přítomni také zástupci chuchelské radnice, rodiny pana Serafína a také členové Československé obce legionářské.

Foto: Eva Ness