Vzpomínka na 28. říjen 1918

V sobotu 28. října si připomínáme státní svátek – Den vzniku samostatného československého státu. Při této příležitosti se na naší škole uskutečnilo ve středu 25. 10. 2017 vzpomínkové setkání před školou u desek padlých v I. světové válce. Okolnosti výročí a události staré téměř sto let přiblížil Mgr. Tomáš Hromádka. Hovořil mj. bojích československých legionářů při bitvě u Zborova (2. 7. 1917), jejichž výsledkem bylo uznání českých státoprávních požadavků u světových velmocí v rámci končící první světové války. Žákyně školy Judita a Ester Rosenfeldovi zazpívali českou státní hymnu a k pamětní desce byla položena pietní kytice. Spolu s dětmi a pedagogy byli přítomni zástupci městské části – starosta Stanislav Fresl a oba místostarostové Martin Šimek a Pavel Klán, kteří se následně s žáky IX. třídy poklonili památce padlých chuchelských občanů u pomníku na náměstí Chuchelských bojovníků.

Foto: Prokop Lošťák V. B / Hlásná trouba