Ze Strakovy akademie až na Hrad

Poslední májový pátek se 9. B naskytla výjimečná příležitost podívat se do Strakovy akademie na Malé Straně, kde sídlí Vláda ČR.

Komentovanou prohlídku úřadu vlády nám zprostředkoval spřízněný rodič.  Prošli jsme budovou, která  na konci 19. století, kdy byla postavena, sloužila jako internátní škola pro zchudlé šlechtické synky, zahradu, kde jsou vysázeny jen červené, modré a bílé květiny, pozvedli zrak ke Kramářově vile, kde sídlí premiér, prošli nedalekou zahradou Valdštejnského paláce, kde zasedá Senát ČR,  a odtud jsme zamířili na Malostranské náměstí, kde sídlí parlament. Po krátké přestávce v McDonaldu, kde sídlí hamburger, jsme se vydali na Hradčany. Prošli kolem Černínského paláce, kde právě probíhalo setkání zástupců NATO, ukázali si arcibiskupský palác, zkontrolovali, že nad Pražským hradem, sídlem prezidenta České republiky, vlaje česká vlajka, a uklidněni tím, že je vše, jak má být, že víme, kde kdo sídlí, kolik máme poslanců a senátorů, na kolik let jsou voleni a kdo všechno má klíčky od korunovačních klenotů zamčených ve svatováclavské kapli… a hlavně tím, že žijeme v demokratické republice, jsme se vrátili do Chuchle. Ať žije demokracie!

                                                    Ivana Motýlová a 9. B