6. A v Líšnici

V úterý 22. 6. navštívila třída 6.A Líšnici, bydliště našich několika spolužáků. Líšnicí nás provázeli nejen žáci, ale i jejich rodiče 🙂

Adélka a Lukáš sepsali podrobnosti o výletu:

Ráno jsme vyrazili na výlet do Líšnice. Cestu jsme započali na zastávce a nastoupili do autobusu s jedním přestupem a vystoupili jsme v Líšnici. Tam na nás čekali spolužáci. Pak jsme šli asi 1 km ke škole v Líšnici. O škole nám povídala Agátka a šli jsme se podívat dovnitř. Poté jsme šli do staré školy a tam na nás čekali místní čtvrťáci, kteří nám povídali o staré Líšnici. Pak jsme navštívili pomník padlých, o tom nám něco řekla Helča. Poté jsme zamířili na úřad a hádali jsme kolik je v obci obyvatel a pro zábavu jsme hledali na mapě chatu paní učitelky Kočišové. Na úřadě jsme dostali i kelímky. Poté jsme zamířili k Agátce domů na perník a na pití. Pak jsme šli okolo domu Ondry, kde nám ukázal své psy, a zamířili jsme směrem na golf, kde na nás čekal Šimonův táta a ten nám pověděl něco o golfu. Po skončení přednášky jsme vyrazili směr autobus, ale protože jsme měli zpoždění, tak jsme šli rovnou přes mokré pole. Autobus jsme s mírným během stihli. Autobus nás dovezl ke škole a šli jsme na oběd.

Adélka Bradnová a Luky Venc