Dejte věcem do školy druhou šanci

Praha 5 právě nyní pořádá sbírku školních potřeb a aktovek. Vítány jsou samozřejmě nové věci, kterými uděláte radost potřebným rodinám. Ale také vybavení, které již nevyužijete pro své děti, může ještě dobře posloužit jiným školákům.

Zakoupené školní potřeby, nebo ty použité v pěkném stavu, nám můžete nosit až do pátku 6. září. Každý všední den od 9.00 do 16.00 hod. je budeme přijímat na recepci budovy radnice na náměstí 14. října 1381/4.

Kromě aktovek jistě najdou uplatnění zejména penály, sešity, kružítka, pravítka a nejrůznější potřeby pro výtvarnou výchovu (např. barvy, skicáky, barevné papíry).

Na prvních 70 dárců čeká jako malé poděkování vstupenka do aquaparku na Barrandově.

Podle místostarostky pro sociální oblast Moniky Shaw Salajové sbírka podpoří rodiny, které nemají dostatek financí, aby pro děti zajistily veškeré vybavení do školy: „Start školního roku bývá pro některé rodiny velice náročný. Touto cestou můžete dětem pomoci, aby se necítily odstrčené od svých vrstevníků. A třeba si k tomu ještě zasportujete. Moc vám všem děkuju!“

Shromážděné školné potřeby budou pracovníci sociálního odboru předávat rodinám, pro které by jejich nákup představoval neúnosnou či nezvladatelnou zátěž. Na přerozdělování věcí dětem se budou podílet také ředitelky a ředitelé našich základních škol, kteří nejlépe znají konkrétní situaci.

„Pomoc bude díky přímé spolupráci s našimi školami přímo zacílená a o to efektivnější. Sbírka navíc zapadá i do našeho konceptu udržitelnosti. Staré školní potřeby, které by jinak skončily vyřazené, naleznou své nové uplatnění, a ještě udělají někomu radost,“ dodává k záměru sbírky radní pro školství Alena Janďourková.