Druháci v knihovně

cteni_ s_Lenkou_Nemcovou_003Ve čtvrtek 10. března se naše třídy 2.A a 2.B vydaly dopoledne na besedu do chuchelské knihovny. Přivítala nás paní knihovnice, pan fotograf, který nás fotil během besedy. Ale hlavně Lenka Němcová, která ilustruje dětské knížky od spisovatelky Oldřišky Ciprové.  Ukázala nám nejprve všechny knížky, které ilustrovala a krátce nás seznámila s jejich obsahem.

Pak jsme se všichni pohodlně usadili a poslouchali vyprávění o poslední knížce, kterou obě společně vytvořily – „Deník praštěný ségry a šílenýho bráchy – Konečně českej deník! :–)“. Knížka je zajímavá hlavně proto, že popisuje zážitky dvojčat, která jsou skoro stejně stará jako my a příběhy se odehrávají vlastně ve škole, do které chodíme i my.

Paní Němcová nám četla spoustu ukázek z této knížky a bylo to fajn, protože zážitky dvojčat jsou legrační a hodně podobné zážitkům našim.

Nakonec jsme měli ještě chvilku na prohlížení knížek v knihovně a hurá zpátky do školy.

Děkujeme všem dospělákům za prima besedu.

cteni_ s_Lenkou_Nemcovou_001 cteni_ s_Lenkou_Nemcovou_002 cteni_ s_Lenkou_Nemcovou_003 cteni_ s_Lenkou_Nemcovou_004 cteni_ s_Lenkou_Nemcovou_005