Memoriál Jaroslava Haunera aneb je fajn být připraven

Dne 6.5. se konal pravidelný závod družstev s názvem Memoriál Jaroslava Haunera. Běh nese jméno statečného mladého muže, který pomáhal v chuchelské škole v květnových dnech roku 1945, což se mu stalo osudným a byl popraven nacisty. I jeho příběh děti slyšely z úst p.uč. Hromádky.
Každoročně si tímto závodem připomínáme, jak se chovat v mimořádných situacích, třeba co mít v evakuačním zavazadle, jak poskytnout první pomoc, jak přenést raněného, jak funguje integrovaný záchranný systém v ČR, jak zareagovat v případě požáru a mnoho dalšího. S organizací pomáhali i žáci osmého a devátého ročníku a šli příkladem na stanovištích s úkoly:)
Děti statečně běžely celých 4,5 km Chuchelským hájem, plnily úkoly a tři nejlepší družstva byla odměněna při slavnostním vyhlášení. Fotky z této povedené akce najdete ve fotogalerii.

Jak hodnotili memoriál sedmáci?

Bylo super pracovat v týmu a zlepšovat týmovou práci. Taky jsem viděla místa Chuchle, na kterých jsem nikdy a nebo dost dlouho nebyla. Kateřina Kozáková

Líbí se mi, že memoriál nabízí každoročně mnohá překvapení. Hermann Tyshchuk

U 10. zastávky jsme museli vybrat dvě silné osoby, aby nesly nejlehčího. Poslední úsek byl nejhorší, protože to byl strmý kopec nahoru – a pak rovnou do cíle. Štěpán Vegricht

Mohli jsme se dobře poznat se žáky nižších ročníků. Josef Veverka