Poloha, doprava

Poloha školy

Škola se nachází přibližně uprostřed Velké Chuchle ve velice pěkném a klidném, téměř venkovském prostředí. Pod zalesněnou strání, u potoka. Několik stovek metrů od budovy školy se nachází přírodní rezervace Chuchelský háj s možností naučných (přírodověda, přírodopis, výtvarná výchova atd.) i sportovních aktivit, čehož škola hojně využívá. Nedaleko školy (na mapě mezi železniční  tratí a Strakonickou ulicí) se nachází tenisový klub a stáje chuchelského závodiště. Ve Velké Chuchli lze ještě navštěvovat v rámci mimoškolních sportovních aktivit i TJ Sokol Chuchle (gymnastika, míčové hry), Aerobic team Praha, Dělnickou tělovýchovnou jednotu Chuchle (míčové hry, sportovní tanec, atletika), Rodinné centrum Chuchle (kroužky), nebo loděnici USK Praha v Malé Chuchli (kanoistika). To znamená možnosti další aktivit ve volném čase, kromě množství odpoledních kroužků nabízených přímo ve škole.

Dopravní spojení

Škola je vzdálena asi 30 m od zastávky autobusových linek MHD číslo 104, 172 a 261 Škola Velká Chuchle. Zhruba 7 minut od školy se nachází zastávka Radotínská, odkud je možné přímé spojení s Radotínem. 10 minut chůze od školy se na Strakonické ulici nachází zastávka autobusů MHD Dostihová. Stejnou dobu trvá cesta ze zastávky Českých drah Praha – Velká Chuchle.

Pravidelná školní autobusová linka č. 261 spojuje v době školního vyučování zájmové území obvodu Prahy 16 (Zbraslav, Lahovice, Lahovičky, Radotín) s naší školou a je ideálním spojením pro děti z naší školy.

Jízdní řád školní linky 261 najdete zde.

Jízdní řád linky 172 najdete zde.

Odpoledne opět spoji linky 172 v intervalu cca 20-30 minut, popřípadě dalšími linkami ze zastávky Dostihová (směr Zbraslav, Davle, Mníšek pod Brdy) nebo Radotínská  (směr Radotín, Černošice, Třebotov, Kosoř, Choteč).