Sbíráme víčka pro Jakuba

jakubDěti naší školy se společně rozhodly, že budou sbírat plastová víčka pro Jakuba.

Jakub se narodil jako zdravé dítě. Ve třech letech měl první epileptické záchvaty. Dále byla diagnostikována mentální retardace, hyperkynetická porucha chování, Dooseho syndrom, atypický autismus. Jako farmakorezistentní pacient byl zařazen do skupiny dětí, kteří se snaží léčit epilepsii ketogenní dietou. V dubnu mu bude 6 let. Z počtu 40 krátkých epi záchvatů denně je dnes zcela bez záchvatu. Rádi bychom tedy nasbírali do jara víčka a díky jejich prodeji umožnili Jakubovi novou alternativní léčbu, která by mohla propojit potřebné cesty v mozku. Hipoterapii vnímáme jako další sklíčko do mozaiky Jakubova spokojeného dětství,“ říká jeho maminka Marie Molková.

hipoterapieRodiče chtějí za peníze za získaná víčka Jakubovi zajistit hipoterapii, což je fyzioterapeutická metoda využívající jako pomůcku speciálně připraveného koně, konkrétně pohyb jeho hřbetu v kroku. Tento pohyb je střídavý, rytmicky a cyklicky se opakuje a stimulaci, která přímo ovlivní motorické chování klienta aktivací všech úrovní centrálního nervového systému (mozku).

Tomáš Hromádka