Velká novinka ve školní jídelně

Nejprve se v jídelně objevil zvláštní stůl na kolečkách. Včera se ukázalo, k čemu slouží: Je to salátový bar! Naplnil se totiž okurkami, salátem, rajčaty, paprikami a dvěma druhy dresinků. Funguje zatím pilotně 3 dny v týdnu, ale uvidíme, jak se osvědčí. Zatím to vypadá to, že je o zeleninu velký zájem a že dětem chutná.

„Bylo to dobré,“ říká Adléta. „Nejím rajčata, ale okurky a salát jsem si s chutí dal, “nadšeně volá Míša. Martin se usmívá: „Líbí se mi nápad, že si člověk může vybrat, co chce.“ Mírovi tam chyběl sýr, nejlépe mozzarella. Albert to vyhodnotil jako „Výborný záliv!“ „Je to prostě super,“ uzavírá Dan.

Salátový bar by měl časem fungovat 5 dní v týdnu a měl by obsahovat to, o co budou mít děti největší zájem. Dobrou chuť.

(Ivana Motýlová ve spolupráci s fanoušky salátového baru)