9.B v Muzeu Karlova mostu

Vánoční plavba po Vltavě mezi pilíři Karlova mostu, prohlídka muzea a výstavy betlémů, to byl dnešní program 9.B.

18. prosince dopoledne se škola připravuje na Předvánoční setkání s rodiči, proměňuje se ve výstavní veletrh a vánoční kavárnu a učitelé jsou se svými třídami v terénu. 9.B volila Muzeum Karlova mostu, kde je k vidění kromě historie obou nejstarších pražských mostů a historie řádu křižovníků s červenou hvězdou i tradiční výstava betlémů.

Atraktivní součástí prohlídky muzea je i plavba lodí po Vltavě, která trvá asi hodinu. Z malých dřevěných loděk (ta naše se jmenovala Plavuně), do kterých se vejde akorát jedna školní třída, je možné vidět to, co je jinak očím skryto: Praha z úrovně Vltavy, Čertovka bez turistů, pověstný Bradáč, který varoval před povodněmi, a Karlův most, kterému je vidět pod kabát.

Slunce svítí, kamna hřejí, kapitán otáčí kormidlem a vypráví o Praze a o Vltavě. Prostě velmi příjemně strávený den, kdy se vzdělávání spravedlivě dělí o čas se zábavou, přátelským povídáním a průběžným občerstvováním: na lodi nechyběl čaj ani perník a Sára vymyslela, že se zahřejeme horkým džusem z termosky. Ani trubičky nikoho neurazily. A na závěr kapitán na Martinovo přání pořádně zatroubil.

Ivana Motýlová a Dominika Ondrášková