Babiččino údolí – výletní klasika

třetíbabičtvrtábabi

Zeptejte se vašich maminek i babiček – kdo nenavštívil babiččino údolí, jakoby nikdy nebyl na školním výletě. Tak jsme to zkusili také – my třeťáci a čtvrťáci – a bylo to vážně prima. To nevadilo, že jsme za ten den vyzkoušeli všechny druhy počasí – některé i ve zcela nových kombinacích. Ani nás netrápilo, že Barunčina škola vlastně nebyla tak úplně Barunčina škola (která už kdysi shořela) a že Staré bělidlo vlastně bývalo někde jinde a že paní kněžna měla svůj krásný empírový zámeček zařízený trochu jiným nábytkem – a kdoví jestli Barunka byla Panklová, hlavně že napsala tak krásné knihy a sebrala tolik pokladů lidové slovesnosti. Národ si přeje mít své slavné spisovatele a příběhy, v Baker street ostatně také můžete navštívit byt Sherlocka Holmese. A nám se ten výlet moc líbil a tyhle fotky ukážeme našim vnukům a budeme jim vyprávět, jak jsme se krásně prošli podél mlýnského náhonu, na nebi beránci, na louce beránci. Co jsme viděli ve mlýně u pana otce a jak kolem Starého bělidla lítaly včely a po splavu Viktorka (no skoro, jeden se snadno nechá unést).