Co dělají naše děti, když jsou on – line?

Téměř 27 % dětí ve věku 7 – 17 let dostalo v roce 2019 on -line nabídku setkat se s osobou, kterou znali pouze na internetu, následně pak cca 70 % dětí takovou schůzku absolvovalo. Věděli jste, že více než 56 % českých rodičů se nijak nezajímá o to, čemu se věnují jejich děti na internetu?

Děti tráví na internetu v průměru čtyři hodiny denně a vzhledem k distanční výuce je aktuálně situace ještě horší. Setkáváme se tedy se stále častějšími případy netolismu tedy závislosti na virtuálním světě a digitálních technologiích.

Co se na síti děje? Čemu se děti na internetu věnují? Jak poznat dítě, které je v ohrožení? Na koho se v případě podezření na páchání nevhodného jednání či páchání trestné činnosti na internetu obrátit?

Workshopem nás provede Mgr. Vladimír Vácha, který poskytl k tématu také rozhovor pro Noviny Prahy 16.

https://www.mcpraha16.cz/file/E0u1/Noviny-Prahy-16-04-2021.pdf

Mnoho dalších informací se dozvíte na on – line workshopu pro rodiče a pedagogy na téma: Co dělají naše děti, když jsou on – line, na který Vás zve projekt MAP II. Praha 16.

Iva Houserová

Koordinátorka spolupráce/implementace

MAP II. Praha 16