Patronáty s patrony a patrončaty

Do projektu Patronáty, který organizuje Skautský institut, se zapojily obě sedmičky se svými patrončaty. Zatímco 7. A a 2. A  pečovala o svůj kousek přírody minulý týden, 7. B a 2. B se pustila do práce v prvním jarním týdnu, a to ve čtvrtek 25. 3. Udělali kus práce…

V pravé části lomu na úpatí Homolky vyřezávaly děti (stejně jako áčka o týden dříve) náletové dřeviny, stavěly hadník a čistily louku od kamení, aby se tam mohlo kosit. Až někdy půjdete kolem, nakoukněte. Kromě jarních květin, které už se tu a tam objevují (viděli jsem čemeřici, podběl a podléšky), můžete spatřit i 2 zimoviště pro hady a ještěrky, každé trochu jiné, a určitě si všimnete, že lom prokoukl. Brzy se tam objeví i cedule, která vás na naše hadníky upozorní. To, že jsme si kromě práce užili i legraci, na to upozorňovat nemusíme:-). Ivana Motýlová, Iva Suchomelová, Klára Hostinská a 7. B s 2. B