Ponožková podzimní výprava

Naše celá třída plánuje báječné dobrodružství v lese. Při našich výpravách chceme objevovat les všemi smysly, hledat krásná místa, přírodniny i neopakovatelné zážitky. Naučíme se lépe dívat, naslouchat, cítit. Vyzkoušíme si, jak zachytit své zážitky a jak je sdílet s ostatními. Díky lesním výpravám zažijeme učebnici přírody přímo kolem sebe na vlastní kůži. Přípravy na výpravu nás naučí, jak se vybavit a bezpečně pohybovat v terénu.

My z 2.A jsme zapojení do mezinárodního programu Les ve škole. V jeho rámci nás čeká roční projekt, jehož průvodci jsou ponožky. Podnikli jsme naši první podzimní výpravu do Chuchelského háje, kde nám ponožka připravila různé úkoly a hry. Společně našli lupy, s kterými zkoumali spadané podzimní listí, kmeny stromů, malý hmyz a stopy divokých prasat. Následně posbírali šišky, kaštany a klacíky na plánovanou výrobu mandal. Po celou dobu jsme naslouchali ševelení stromů. Po návratu zpět do lavic jsme si všechny zážitky poctivě zaznamenali.

Už teď se velmi těšíme na druhou zimní výpravu!

A naše podzimní dobrodružství může začít!

Čerpáme síly, brzy se tu zase ukážeme.

 

Zkoumáme hříbky (: