Rámcový plán činností školní družiny

Obecný cíl: Zajišťovat individuální potřeby a zájmy jednotlivých dětí s ohledem na zachování rovnováhy mezi organizovanými a spontánními činnostmi.

Hlavní náplň: Relaxační, odpočinková a zájmová činnost žáků.

Po skončení vyučování na děti dle výchovného týdenního plánu čekají tradiční činnosti, jako např. četba, hry, vycházky, didaktické hry; sportovní, estetická, literární, výtvarná, pracovní a hudební činnost; dopravní a zdravotní výchova a dětmi oblíbené základy výpočetní techniky. Dle zájmu rodičů umožňujeme žákům písemnou přípravu na vyučování nanečisto a zábavnou formou vedeme žáky k procvičování učiva. Výhodou pro naši družinu je skutečnost, že můžeme využívat školní tělocvičnu, školní knihovnu, školní cvičnou kuchyňku, klidovou zónu Ponorka, školní dvůr a školní hřiště. Pobyt na školním hřišti se řídí řádem školního hřiště (Provozní řád hřiště školní družiny platný od 1.9.2023 č.j. 251-2023).

ZÁŘÍ Seznamovací diskotéka na zahradě školy
Sportovní odpoledne v tělocvičně – florbal
ŘÍJEN DRAKIÁDA – pouštění draků
Křídování- tradiční oblíbená akce
Putování za zvířátky- Zookoutek Malá Chuchle
LISTOPAD Halloween – strašidelný karneval
Sportovní odpoledne
Návštěva školní knihovny- oblíbená kniha
PROSINEC Vánoční tvořivé dílničky
Vánoční pásmo pro místní důchodce v K8
Posezení u stromečku – koledy, dárečky, tradice
Vánoční krmení zvířátek v lese – Chuchelský háj
LEDEN Soutěž o největšího sněhuláka- dle stavu sněhu
Podmořský svět – návštěva expozice (1. A, 1. B, 3. A)
„CHUCHLE  MÁ TALENT“ – předveď co umíš
ÚNOR První pomoc- přednáška+ ukázky
Masopustní tvoření
BŘEZEN MĚSÍC KNIHY – návštěva místní knihovny
Kino Radotín – pohádka dle daného programu
Po stopách lesních skřítků – lesní bojovka
DUBEN Velikonoční dílny pro místní důchodce v K8
Čarodějnické rejdění- karneval
KVĚTEN Království železnic – exkurze  (2. A, 2. B)
Sportovní odpoledne na školkovém hřišti
ČERVEN MDD- zmrzlina v K8
Závěrečné zahradní rozloučení

Aktivní středa:

Pravidelně každou středu kmenová vychovatelka připravuje pro své oddělení rozmanitý program, který děti všestranně rozvíjí a prolíná se všemi činnostmi. Program je plánován převážně mimo školu a je zaměřený na pohybovou zdatnost, prostorovou orientaci, rozvoj motoriky a logického myšlení, ale také vzájemný respekt a ohleduplnost jeden k druhému. Navštěvujeme kina, hrady, chodíme do zoo, zajímavé exkurze a výstavy, které navazují na učivo (např. Království železnic, výlet na hrad Karlštejn s prohlídkou, Zoo Praha, ZOO koutek Malá Chuchle, výstava chovných králíků, návštěva místní knihovny, exkurze do Chuchle Arena Praha atd.). Pokud je program v budově školy, využíváme školní knihovnu, hernu, tělocvičnu, cvičnou školní kuchyňku, odpočinkovou zónu Ponorka a na větší společné akce, jako jsou karnevaly, Chuchle má talent, Ruční dílničky, využíváme prostor jídelny. Aktivní středu si děti velmi oblíbily, a proto v ní pokračujeme i tento školní rok.

Režim dne:

11.30 – 13.00  Odpočinková, rekreační činnost, osobní hygiena, oběd, polední klid, četba na pokračování, individuální a organizované hry

13.00 – 14.00  Zájmová činnost  – výtvarná, pracovní, hudební, literární, dopravní, zdravotní, sportovní a základy výpočetní techniky se střídají v závislosti na týdenním rozvrhu

14.00 – 15.00  Rekreační činnost formou různých her při vhodném počasí venku nebo v místnosti.

15.00 – 15.30  Sebevzdělávací činnost, příprava na vyučování

15.30 – 16.30  Odpočinková a rekreační činnost, stolní hry, stavebnice, počítače