Slavnostní zasedání žákovského parlamentu v Kavárně K8

V pátek 7. června, v den, kdy se otevřely volební místnosti pro volby do Evropského parlamentu, se  členové žákovského parlamentu naší školy nesešli ve třídě, ale v kavárně K8.

Díky laskavosti pana Krištůfka, který otevřel K8 mimo běžnou otvírací dobu, a paní ředitelky, která všechno zaplatila, bylo možné, aby naše poslední zasedání v tomto školním roce proběhlo v neformálním prostředí mimo školu včetně malého občerstvení, na které se všichni parlamenťáci těšili, takže účast byla téměř stoprocentní. Přišlo jich 22 a mezi popíjením domácí limonády a konzumací nanuků, zmrzlin, brambůrků a křupek došlo na vyhodnocení a plány do budoucna.

Žákovský parlament funguje na naší škole od února tohoto roku, tedy 4 měsíce. A protože máme v parlamentu i parlamentního novináře Michala Maška, můžete si přečíst jeho článek, který brzy vyjde i ve školním časopisu Hlásná trouba. Ivana Motýlová

Nový školní parlament je tady!!!

V lednu se vyhlásilo, že budou volby.

Proč školní parlament na naší škole vznikl?

Školní parlament vznikl za účelem zpříjemnění času stráveného ve škole.

Parlamenťáci

Z každé třídy si děti vybraly dva zástupce, kteří jejich třídu budou zastupovat.

Volby byly velice napínavé, ale nakonec se členy parlamentu stali: Jolana Nedělková, Adam Maryčák, Karolína Králová, Miriam Barchánková, Jana Strnadová, Lenka Hermannová, Vojtěch Houba, Sofie Králová, Karolína Stoulilová, Melisa Maksymenko, Michal Mašek, Matyáš Hůlka, Valerie Winterová, Antonín Houba, Michaela Marynčáková, Ida Přikrylová, Alžběta Hlavatá, Štěpán Vegricht, Anna Chromečková, Jakub Langer, Filip Cvejn, Jakub Rippl, Dominika Cvrková a Ondřej Obadal.

Jak často se členové parlamentu schází?

Schůzky parlamentu se konají jednou týdně, každý pátek 6. vyučovací hodinu.

Jaké jsou úkoly zvolených členů parlamentu?

Co nejlépe zastupovat svoji třídu a vylepšit školu.

Co se parlamenťákům podařilo?

Díky parlamentu se zatím zlepšily podmínky na záchodě tím, že se zvětšila, případně dodala zrcadla. Také se promýšlí instalace automatu se školními pomůckami. Chystá se soutěž o logo školy.

Smlouvy

Všichni Parlamenťáci museli jako první podepsat smlouvu se třídou i s paní ředitelkou. A vymyslet Stanovy parlamentu.

Koordinátorem parlamentu je paní učitelka Motýlová.

Michal Mašek, 6. A