Týdenní plán 3. B

          

                     TÝDENNÍ PLÁN

                  22. 6. – 26. 6. 2015

 001

 

PŘEDMĚT

 

UČIVO
Český jazyk

 

 Čítanku s pracovním sešitem si ještě necháme ve škole a podle časových možností s nimi budeme pracovat.
Matematika

 

Závěrečné kapitoly jsme prošli trochu zrychleně, ale všechno nové učivo jsme si vysvětlili a procvičili, je ale možné, že nestihneme dodělat úplně celý pracovní sešit. Zbytek si necháme na prázdninové procvičování, stejně jako sešit pětiminutovky.
Prvouka Dokončili jsme učebnici, i pracovní sešit – kapitolu o počítačích jsme probrali během daltonských prezentací.
Anglický jazyk

 

Zkuste už přes prázdniny nějaké poslechy – doporučuji anglické oddělení pro děti, které má výborné centrální Městská knihovna a její pobočka na Skalce (možná už i jinde). Ideálně knihy s cédéčkem.
Domácí úkoly Nevyhazujte přehledy učiva (uprostřed prac. sešitů), používejte cvičení z internetu, nechte děti odpočinout, ale ne úplně vše zapomenout. Velmi jim pomůže, budou-li do čtvrté třídy dokonale umět hlavně vyjmenovaná slova + násobilku. Samozřejmostí bude už také velmi kvalitní přesné a plynulé čtení (s plným porozuměním textu!, které slouží k získávání informací.)
Akce, informace

 

V pondělí odevzdáme zbylé učebnice a dokončíme úklid třídy. V úterý 23.6. Babiččino údolí – návrat kolem půl šesté. Středa Chuchelský háj – branný závod. Čvrtek – kino Radotín Paddington – prosím ještě dvacku do kapsy (už vážně poslední). Pátek už jen jedna hodina – prosím desky na vysvědčení. Prosím neshánějte kytičku, hned odjíždím, byla by jich škoda. Moc Vám všem děkuji za další rok výborné a příjemné spolupráce, užijte si ve zdraví krásné (+dlouhé a pomalé) dovolené.

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                  15. 6. – 19. 6. 2015

 zastávka

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Začátkem týdne dokončíme učebnici Čj i pracovní sešit Čj. Čítanku s pracovním sešitem si ještě necháme ve škole a podle časových možností s nimi budeme pracovat.
Matematika  Závěrečné kapitoly jsme prošli trochu zrychleně, ale všechno nové učivo jsme si vysvětlili a procvičili, je ale možné, že nestihneme dodělat úplně celý pracovní sešit. Zbytek si necháme na prázdninové procvičování, stejně jako sešit pětiminutovky.
Prvouka Zbývá nám téma rostliny, probereme začátkem týdne a tím učebnici i pracovní sešit dokončíme.
Anglický jazyk  Učebnici už jsme dodělali, dál budeme využívat doplňkové a interaktivní materiály. Pokud souhlasíte, připravte prosím učebnici i pracovní sešit k prodeji (gumovací pero zmizí přežehlením).
Domácí úkoly Nevyhazujte přehledy učiva (uprostřed prac. sešitů), používejte cvičení z internetu, nechte děti odpočinout, ale ne úplně vše zapomenout. Velmi jim pomůže, budou-li do čtvrté třídy dokonale umět hlavně vyjmenovaná slova + násobilku.
Akce, informace  Ve středu 17. 6. se budeme fotografovat, ve čtvrtek 18. 6. pojedeme do Švandova divadla na generálku akademie (děti, které nehrají, mohou zvolit domácí studium), stejně jako děti, které se nezúčastní pátečního výletu lodí na Berounku, (prosím ale písemnou omluvu).Důležité: v neděli 21. 6. bude ve Švandově divadle od 16 hodin akademie. Prosím, přivezte mi všechny herce do 15 30, moc děkuji.

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                   8. 6. – 12. 6. 2015

  louka

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 155 –Alenka a ježibaba. Čj. Prac. až str. 37. Čít. prac. II.díl – až str. 14.
Matematika  Učebnice až str. 75. Kruh, dělení jako postupné odčítání.   Mat. prac.- až str. 19. – Stovková tabulka.
Prvouka Učebnice až str. 58 „Soužití a spolupráce potřebovaly pravidla“, prac. až str. 28.
Anglický jazyk  Učebnici už dokončíme, dál budeme využívat doplňkové a interaktivní materiály. Děkuji Vám za vzornou spolupráci při procvičování slovíček i gramatiky.
Domácí úkoly Prosím vydržte stále pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov, + mluvnické kategorie u sloves a podstatných jmen – přehled je pěkně zpracovaný uprostřed pracovního sešitu.
Akce, informace  V pátek 12. 6. proběhne sběr. Předem děkuji za příspěvky.

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                   1. 6. – 5. 6. 2015

 

dorty

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 150 – Citoslovce a částice. Čj. Prac. až str. 35. Čít. prac. II.díl – až str. 12.
Matematika  Učebnice až str. 72. Odhad.   Mat. prac.- až str. 18. – Bilandské groše.
Prvouka Učebnice až str. 56 „Zemědělství se šíří Evropou“, prac. až str. 27.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 63 „In Britain – families“. Prac.sešit až str.81. Prosím slovíčka 8. lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím vydržte stále pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov, + mluvnické kategorie u sloves a podstatných jmen – přehled je pěkně zpracovaný uprostřed pracovního sešitu.
Akce, informace  V tomto týdnu navštívíme prezentace závěrečných prací v 5. A a v 5. B.V pátek budeme dělat vlastní prezentace v Daltonském plánu.

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                   25. 5. – 29. 5. 2015

 cesta

 

Ohlédnutí za švp Lovětín květen 2015

Náhradou za zmařené průběžné zpravodajství Vám nabízíme úryvky z našich deníčků:

Můj milý deníčku, jeli jsme dvě hodiny, až jsme dojeli. Máme byt v pohádkové usedlosti. Budeme spát v manželských postelích. Myslela jsem, že se mi všechny ty věci do skříně nevejdou, ale vešly a ještě zbylo.

Hned jsme šli na 4 hodinovou !!! procházku křížem krážem, přes lesy a louky, kolem rybníka abychom se porozhlédli po okolních vesnicích a po kravíně. Hrozně to tam smrdělo. Viděli jsme dvě kapličky a váleli z kopce sudy. Všichni pak byli hrozně unaveni, paní učitelky nás zničily.

Tak jsme si udělali pyžamovou párty. Tancovali jsme, prostě jsme furt blbnuli.  Tenhle den byl hezký, řekla jsem a pak usnula.

Nazdar deníčku, ke snídani byla AKTIVIA ♥, okamžitě jsem si zabrala jedinou jahodovou. Dnes jsme jeli na výlet do Jindřichova Hradce úzkokolejníkem. Nebyl to normální vlak, byl takovej – no prostě jinej.

Viděli jsme tam okouzlující vodní šou. Ohromující fontána, hrála Vltavu a byly tam různé znaky z vody. Šli jsme se podívat na horní a následně i na dolní náměstí.

Paní učitelka nám koupila dortíky, pizzu a zmrzlinu, která mi potom spadla na zem. Po příjezdu zpátky jsem měli k večeři bramborovou polévku a kuře s rýží.

Paní učitelka nás učila plést náramky přátelství. Mně to moc nešlo,dala jsem si ho na nohu.

Ráno zase strašně pršelo, vzbudili nás, nám se nechtělo z postele, ale přišla za námi kočka jménem Princezna Jessica.

Jája nám přednesla o kyberšikaně,mě to bavilo. Přednáška o nebezpečí na sociální síti byla moc pěkná, akorát jsem se dost bála. Vlastně se teď bojím k těm elektronikám vůbec PŘIBLÍŽIT !!!  Jo a málem bych zapomněla, dnešek byl obzvlášť divný. Bojovka v DEŠTI ! Po stanovištích jsme splňovali odpovědi na otázky, zatímco lilo jako z konve. Ale můj tým byl první.

Pingpong jsem pak radši nehrála, protože kdybych hrála, TO by to dopadlo ! Radši jsem si s Martinem povídala různý takový věci.

Dopoledne jsme hráli divadlo, zpívali a taky AZ kvíz anglicky. A odpoledne – pláštěnkový výlet, jupíí! Navštívili jsme výstavu Krizových jesliček a koukli se na řeku Vajgar. Byl tam pohybovací betlém a na něm zlý král Herodes.

Na hradě jsme viděli vrhače, dávali je tam dřív, když ještě neznali okapy. Ve vlaku jsme hráli kolibříka mlčení, bohužel jsem to nevydržel. Bert taky ne, ale přiznal se.

Dál už asi žádné připomínky nemám. Ale teď už vám nemůžu nic říci, protože to musím odevzdat. Jo a ještě jsme jezdili na koních a paní učitelka dokonce i klusala.

Celý týden bylo hnusně, ale byla tam dobrá domácí kuchyně. Na příští švp ale navrhuju hezké počasí.

Hodně mě to ve škole v přírodě bavilo a klidně bych tam zůstala, ale cestou domů nebyly žádný zácpy, což je nejlepší. Vrátili jsme se ke škole, pro mě si nikdo nepřijel, tak mě domů hodila Hedvika.

louka

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 143 – Spojky. Čj. Prac. až str. 33. Čít. prac. II.díl – až str. 12.
Matematika  Učebnice až str. 72. Odhad.   Mat. prac.- až str. 18. – Bilandské groše.
Prvouka Učebnice až str. 50 „Archeologické nálezy vyprávějí o životě předků“, prac. až str. 26. V pátek si napíšeme závěrečnou pís.práci (jednotky,slož.vzduchu,skupenství)
Anglický jazyk  Učebnice až str. 62 „In the playground“. Prac.sešit až str.77. Prosím slovíčka 8. lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím vydržte stále pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov, + mluvnické kategorie u sloves a podstatných jmen – přehled je pěkně zpracovaný uprostřed pracovního sešitu.
Akce, informace  Na švp nebylo možno uskutečnit některé objednané placené aktivity, zbylé peníze proto použiju na zaplacení oběda na celodenním výletě + snížení vaší platby na 400Kč (už prosím můžete po dětech poslat).  Děkuji.Pro případné zájemce jsou ve čtvrtek konzultace, nabídněte mi prosím čas, který vám vyhovuje.

 

       

                     TÝDENNÍ PLÁN

                11. 5. – 15. 5. 2015

 

 houby

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 139 – Spojky. Čj. Prac. až str. 27. Čít. prac. II.díl – až str. 12.
Matematika  Učebnice až str. 71. Odhad.   Mat. prac.- až str. 17. – Bilandské groše.
Prvouka Učebnice až str. 50 „Archeologické nálezy vyprávějí o životě předků“, prac. až str. 26.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 61 „In the playground“. Prac.sešit až str.76. Prosím slovíčka 8. lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím vydržte stále pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov, + mluvnické kategorie u sloves a podstatných jmen – přehled je pěkně zpracovaný uprostřed pracovního sešitu.
Akce, informace  Zbývá poslední týden do školy v přírodě, prosila bych 1500Kč – doplatek, děkuji.

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                    4. 5. – 8. 5. 2015

 

 les

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 135 Zájmena. Čj. Prac. až str. 25. Čít. prac. II.díl – až str. 10.
Matematika  Učebnice až str. 70. Náhoda a vývojový diagram.   Mat. prac.- až str. 16. – písemné násobení.
Prvouka Učebnice až str. 48 – 49 „Od sledování pravidelností k letopočtu“, prac. až str. 25.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 58 „In the playground“. Prac.sešit až str.74. Prosím slovíčka 8. lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím vydržte stále pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov, + mluvnické kategorie u sloves a podstatných jmen – přehled je pěkně zpracovaný uprostřed pracovního sešitu.
Akce, informace  V úterý máme v Chuchelském háji Lesní čarování.V pátek 8. května si užijte  příjemný Den vítězství.

 

      

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                   27. 4. – 1. 5. 2015

 

 trumpeta

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 131 –Předložky a číslovky. Čj. Prac. až str. 25. Čít. prac. II.díl – až str. 10.
Matematika  Učebnice až str. 70. Náhoda a vývojový diagram.   Mat. prac.- až str. 16. – písemné násobení.
Prvouka Učebnice až str. 48 – 49 „Od sledování pravidelností k letopočtu“, prac. až str. 25.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 58 „In the playground“. Prac.sešit až str.74. Prosím slovíčka 8. lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím vydržte stále pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov, + mluvnické kategorie u sloves a podstatných jmen – přehled je pěkně zpracovaný uprostřed pracovního sešitu.+speciální úkol – v dubnu zapisujeme každý den jednu šťastnou myšlenku do deníčku.
Akce, informace  V pátek 1. května je Svátek práce, užijte si příjemný den.

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                  20. 4. – 24. 4. 2015

 piano

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 127 –Přídavná jména. Čj. Prac. až str. 23. Čít. prac. II.díl – až str. 8.
Matematika  Učebnice až str. 68. Násobilkové obdélníky.   Mat. prac.- II. díl až str. 15. – písemné násobení.
Prvouka Učebnice až str. 47–„Hasiči pomáhají mnoha způsoby“, prac. až str. 24.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 55 „In Britain“. Prac.sešit až str.69. Prosím slovíčka 8. lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím vydržte stále pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov, + mluvnické kategorie u sloves a podstatných jmen – přehled je pěkně zpracovaný uprostřed pracovního sešitu.+speciální úkol – v dubnu zapisujeme každý den jednu šťastnou myšlenku do deníčku.
Akce, informace  V pátek 24. 4. bude sběr.

 

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN 

                  13. 4. – 17. 4. 2015

  hostina

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 115 –Podst.jm.vlastní a obecná. Čj. Prac. až str. 21. Čít. prac. II.díl – až str. 7.
Matematika  Učebnice až str. 67. Násobilkové obdélníky.   Mat. prac.- II. díl až str. 13. – písemné násobení.
Prvouka Učebnice až str. 46–„Oheň, hořlavá látka+kyslík+vysoká teplota“, prac. až str. 24.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 55 „Colin in Computerland“. Prac.sešit až str.69. Prosím slovíčka 8. lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím vydržte stále pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov, + mluvnické kategorie u sloves a podstatných jmen – přehled je pěkně zpracovaný uprostřed pracovního sešitu.+speciální úkol – v dubnu zapisujeme každý den jednu šťastnou myšlenku do deníčku.
Akce, informace  V úterý 14. 4. od 17 hodin budou třídní schůzky.V tomto a příštím týdnu děláme v rámci celonárodního testování škol Scio testy.

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                   6. 4. – 10. 4. 2015

 Loučeň

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 113 –Podst.jm.vlastní a obecná.Čj. Prac. až str. 21. Čít. prac. II.díl – až str. 7.
Matematika  Učebnice až str. 65. Běžné násobení dvoumístného čísla.   Mat. prac.- II. díl až str. 11. – písemné násobení.
Prvouka Učebnice až str. 45 –„Co ještě je ve vzduchu“, prac. až str. 24.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 53 „ In the street“. Prac.sešit až str.65. Prosím slovíčka 8. lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím vydržte stále pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov, + mluvnické kategorie u sloves a podstatných jmen – přehled je pěkně zpracovaný uprostřed pracovního sešitu.+speciální úkol – v dubnu zapisujeme každý den jednu šťastnou myšlenku do deníčku.
Akce, informace  Děkuji Vám za Vaši milou aktivní účast na jarmarku, už se těším na ten příští.V tomto a příštím týdnu děláme v rámci celonárodního testování škol Scio testy.

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                   30. 3. – 3. 4. 2015

 kreslíme

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 110 – „Tábornická“ – mluvnické kategorie u podstatných jmen a u sloves . Čj. Prac. až str. 21. Čít. prac. II.díl – až str. 7.
Matematika  Učebnice až str. 65. Běžné násobení dvoumístného čísla.   Mat. prac.- II. díl až str. 11. – písemné násobení.
Prvouka Učebnice až str. 45 –„Co ještě je ve vzduchu“, prac. až str. 24.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 51 „ In the street“. Prac.sešit až str.64. Prosím slovíčka 7. lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím vydržte stále pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov, + mluvnické kategorie u sloves a podstatných jmen – přehled je pěkně zpracovaný uprostřed pracovního sešitu.
Akce, informace  Velmi Vás všechny zvu na velikonoční jarmark –  koná se v úterý 31. 3. od jedné do pěti.Ve středu 1. 4. jedeme na výlet Velikonoční Loučeň, odjezd v 8 od školy, předpokládaný návrat do tří hodin.  Ve čtvrtek a pátek už máme Velikonoční prázdniny, tak si je krásně a ve zdraví užijte, návrat do školy v úterý 7. 4.

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                  16.3. – 20. 3. 2015

  049

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 108 – „Tábornická“ – procvičování vyjmenovaných slov. Čj. prac.II, až str. 16. Čít. prac. II.díl – až str. 5.
Matematika  Učebnice až str. 63. Mat. prac.- II. díl až str.9. – obvod a obsah.
Prvouka Učebnice až str. 45 –„Co ještě je ve vzduchu“, prac. až str. 24.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 51 „ In the street“. Prac.sešit až str.64. Prosím slovíčka 7. lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím vydržte stále pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov, je to bohužel jediná cesta k úspěchu.
Akce, informace  Připomínám také na konci března velikonoční jarmark – Vaše výrobky budou vítány a zkuste prosím také vyfouknout pár vajíček (omýt a nechat vyschnout, díky).

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                   9. 3. – 13. 3. 2015

 001

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 106 „Nová počítačová učebna“ Čj. prac.II, až str. 15. Čít. prac. II.díl – až str. 3.
Matematika  Učebnice až str. 61. Mat. prac.- II. díl až str.7. – obvod a obsah.
Prvouka Učebnice až str. 42 –„Vzduch je všude kolem nás“, prac. až str. 22.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 49 „ In the street“. Prac.sešit až str. 62. Prosím slovíčka 7. lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím vydržte stále pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov, je to bohužel jediná cesta k úspěchu.
Akce, informace  Připomínám také na konci března velikonoční jarmark – Vaše výrobky budou vítány a zkuste prosím také vyfouknout pár vajíček (omýt a nechat vyschnout, díky).V úterý 10. 3. máme dvě hodiny práce ve třídě s preventistkou sociálně patologických jevů ze sdružení Život bez závislostí – téma: „Posmívají se jen slabí“.

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                    2.3. – 6. 3. 2015 

 karne3B

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 104 „Nová počítačová učebna“ Čj. prac.II, až str. 13. Čít. prac. dokončíme I.díl.
Matematika  Učebnice až str. 60. Mat. prac.- II. díl až str.6. – obvod a obsah.
Prvouka Učebnice až str. 39 –„Jenom jídlo ke zdraví nestačí“, prac. až str. 20.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 48 „ In the street“. Prac.sešit až str. 58. Prosím slovíčka 7. lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov.
Akce, informace  Prosila bych zálohu 1000Kč na švp. Připomínám také na konci března velikonoční jarmark – Vaše výrobky budou vítány a zkuste prosím také vyfouknout pár vajíček (omýt a nechat vyschnout, díky).

 

                      

                     TÝDENNÍ PLÁN 

                 16. 2. – 20. 2. 2015

 pracovní

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 94 „Hudební“vyjm.slova po Z. Čj. prac.II, až str. 10. Čít. prac. dokončíme I.díl.
Matematika  Učebnice až str. 60 – Schody a rovnice. Mat. prac.- II. díl až str.6.
Prvouka Učebnice až str. 39 –„Jenom jídlo ke zdraví nestačí“, prac. až str. 20.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 45 „Greg´s flat“  prac.sešit až str. 55. Prosím slovíčka 6. lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov.
Akce, informace  Ve čtvrtek 19. 2. ráno jdeme do místní knihovny a odpoledne od 14 hodin zveme zájemce na Poetické setkání.V pátek 20. 2. budeme mít dopoledne v tělocvičně karneval s kouzelníkem a pak Daltona. V týdnu od 23. 2. do  27. 2. budou jarní prázdniny, krásně ji je užijte a ve zdraví se navraťte.

 

 

 

                             TÝDENNÍ PLÁN

                          9. 2. – 13. 2. 2015

 DSCN0881

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 90 – pády. Čj. prac.II, až str. 7. Čít. prac. až str. 42.
Matematika  Učebnice až str. 58 – Schody a rovnice. Mat. prac.- až str. 40.
Prvouka Učebnice až str. 36 – Zdravá výživa, prac. seš. až str. 18.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 43 „Greg´s flat“  prac.sešit až str. 55. Prosím slovíčka 6. Lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov.
Akce, informace   Ve čtvrtek 12. 2. jdeme na běžky, prosím čepice a rukavice.

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                    2.2. – 6. 2. 2015

 tanec

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 87- „Kuchařská“ – vyjmenovaná slova po V. Čj. prac.II, až str. 5. Čít. prac. až str. 40.
Matematika  Učebnice až str. 56 – Schody a rovnice. Mat. prac.- až str. 38.
Prvouka Učebnice až str. 36 – Zdravá výživa, prac. seš. až str. 18.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 40 „Greg´s flat“  prac.sešit až str. 50. Prosím slovíčka 5. Lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov.
Akce, informace  Ve čtvrtek v jedenáct jedeme na běžky na závodiště, prosím rukavice a čepice.

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                  26.1. – 30. 1. 2015

 víla

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 77- slovní druhy. Čj. prac. č.1 dokončíme, Čít. prac. až str. 40.
Matematika  Učebnice až str. 51 –Zaokrouhlování nahoru. Mat. prac.- až str.38.
Prvouka Učebnice až str. 31 „Hospodaříme = rozhodujeme se.“ prac. seš. až str. 16.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 40 „Greg´s flat“  prac.sešit až str. 50. Prosím slovíčka 5. Lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov.
Akce, informace  Ve středu ráno jedeme na bruslení, půjčovna bruslí snad bude otevřená. Ve čtvrtek si čtvrtou hodinu rozdáme vysvědčení a pak – v 11 45 končíme.V pátek jsou pololetní prázdniny. Děkuji Vám za výbornou spolupráci v I. pololetí a přeji mnoho sil do dalšího.

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                    5. 1. – 9. 1. 2015

 001

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 60- slovní druhy. Čj. prac. až str. 30, Čít. prac. až str. 35.
Matematika  Učebnice až str. 42 – Písemné sčítání trojmístných čísel. Mat. prac.- až str.32.
Prvouka Učebnice až str. 27 –Koupě je přijetím nabídky. – prac. seš. až str. 15.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 35 –At the park. Prac. sešit až str.43. Prosím slovíčka 5. Lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov.
Akce, informace  Ve čtvrtek 8. 1. jste zváni na individuální konzultace a končí plavání.

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN   

                    15.12. – 19. 12. 2014

 na koberci

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 55- vyjmenovaná slova po M. Čj. prac. až str. 28, Čít. prac. až str. 35.
Matematika  Učebnice až str. 41 – Hradby. Mat. prac.- až str.32.
Prvouka Učebnice až str. 27 –Koupě je přijetím nabídky. – prac. seš. až str. 15.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 31 – Let´s go shopping in Britain. Prac. sešit až str. 37. Prosím slovíčka 4. Lekce (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov.
Akce, informace  V úterý16. 12. od 16 do 17 bude ve 3.B vánoční  vystřihování, kdo má chuť a čas, ať si prosím přinese malé nůžtičky.  Od 17 následuje program u stromečku, výstava a kavárna v jídelně.Děkuji všem za příspěvky do školního sběru.Ve středu 17. 12. jedeme na vánoční výlet – Cífkův statek. S sebou svačinu, event. kapesné. Vrátit bychom se měli normálně do 12 40.Ve čtvrtek ještě normálně plavání a v pátek předvánoční besídka ve třídě.Užijte si krásné Vánoční svátky, plné klidu a Božího požehnání a do školy se prosím ve zdraví navraťte  v pondělí 5. ledna.

 

    

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                   8. 12. – 12. 12. 2014

 3.BMik

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 53- vyjmenovaná slova po L. Čj. prac. až str. 27, Čít. prac. až str. 35.
Matematika  Učebnice až str. 41 – Přeměna tvarů, obsah. Mat. prac.- až str.32.
Prvouka Učebnice až str. 27 –Koupě je přijetím nabídky. – prac. seš. až str. 15.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 31 – Let´s go shopping in Britain. Prac. sešit až str. 37. Prosím slovíčka 4. lekce – druhou část (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov.
Akce, informace  V úterý 9. 12. od 8 do 10 30 budou probíhat vánoční dílny.V pátek (pouze) připomínám sběr papíru, hliníku a plastových víček.Příští úterý 16. 12. jste zváni na vánoční vystřihování ve 3.B – po němž následuje program u stromečku, výstava a kavárna v jídelně.Ve středu 17. 12. jedeme na vánoční výlet – Cífkův statek.Ve čtvrtek ještě normálně plavání a v pátek předvánoční besídka ve třídě.

 

 

 

              

                     TÝDENNÍ PLÁN

                   1. 12. – 5. 12. 2014

 

 nadílka

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 50- vyjmenovaná slova po L. Čj. prac. až str. 27, Čít. prac. až str. 33.
Matematika  Učebnice až str. 39 – Přeměna tvarů, obsah. Mat. prac.- až str.30.
Prvouka Učebnice až str. 26 – Prodávající nabízí zboží nebo službu. – prac. seš. až str. 15.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 29 – At the shop. Prac. sešit až str. 33. Prosím slovíčka 4. lekce – druhou část (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov.
Akce, informace  V pátek 5. 12. Mikulášská nadílka

 

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

               24. 11. – 28. 11. 2014

 sklárna

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 49 „Zubařská“ – vyjmenovaná slova po L.Čj. prac. až str. 23, Čít. prac. až str. 32.
Matematika  Učebnice až str. 39 – Přeměna tvarů, obsah. Mat. prac.- až str.30.
Prvouka Učebnice až str. 26 – Prodávající nabízí zboží nebo službu. – prac. seš. až str. 15.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 29 – At the shop. Prac. sešit až str. 33. Prosím slovíčka 4. lekce – druhou část (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov.
Akce, informace  Ve středu 26. 11. ráno můžete navštívit školu v rámci Dne otevřených dveří.

 

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                17.11. – 21. 11. 2014

 slunce

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 45 „Nádražní“ – vyjmenovaná slova.Čj. prac. až str. 22, Čít. prac. až str. 27.
Matematika  Učebnice až str. 37 –Násobení má přednost před odčítáním.Mat. prac.- až str. 28 – indické násobení.
Prvouka Učebnice až str. 24 – Soužití vyžaduje pravidla. prac. seš. až str. 13.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 26- At the shop. Prac. sešit až str. 29. Prosím slovíčka 4. lekce – první část(-lunch) (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Prosím pravidelně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov.
Akce, informace  Připomínám volné pondělí 17. 11. a pátek 21. 11. a v úterý 18. 11. od 17 hod jsou třídní schůzky.Příští týden ve středu 26. 11. můžete navštívit školu v rámci Dne otevřených dveří.

 

 

 

 

                       TÝDENNÍ PLÁN

                  10. 11. – 14. 11. 2014

 

recitace

                    

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 44 „Nádražní“–začínáme vyjmenovaná slova.       Čj. prac. až str. 22, Čít. prac. až str. 27.
Matematika  Učebnice až str. 35 –Násobení má přednost před odčítáním.Mat. prac.- až str. 28 – indické násobení.
Prvouka Učebnice až str. 23. – 17. listopad – svátek svobody a demokracie. prac. seš. až str. 13.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 23- I Britain . Prac. sešit až str. 26. (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly S některými dětmi bude asi zpočátku nutné hodně procvičovat pravopis vyjmenovaných slov.Procvičujte prosím také násobilku + anglická slovíčka (3. lekce).
Akce, informace  Ve čtvrtek 13. 11. už opět normálně plavání. Prosím o pravidelnou kontrolu vší – nejlépe vždy středy a neděle, díky.Příští týden je volné pondělí 17. 11. a pátek 21. 11. a v úterý 18. 11. od 17 hod jsou třídní schůzky.

 

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                  3. 11. – 7. 11. 2014

 podzimní

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 37 „Pět lízátek“– vyprávění podle osnovy. Čj. prac. až str. 19, Čít. prac. až str. 25.
Matematika  Učebnice až str. 33 – čtercová síť, M. prac.- až str. 25 – písemné sčítání + indické násobení.
Prvouka Učebnice až str. 21. Některé nápady musímu umět odmítnout – prac. seš. až str. 12.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 21- At happy house . Prac. sešit až str. 24. (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Procvičujte prosím násobilku + anglická slovíčka (3. lekce).
Akce, informace  Děkujeme, že respektujete zákaz vstup rodičů do školy.Ve čtvrtek 6. 11. nebude plavání, náhrada za tuto lekci 8. 1. 2015.Ve čtvrté třídě se bohužel opět objevily vši – prosím opět o častější kontrolu, děkuji.

 

 

 

 

bororo

                     TÝDENNÍ PLÁN

                20. 10. – 24. 10. 2014

 

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 33 –„Báječná“– druhy vět. Čj. prac. až str. 19, Čít. prac. až str. 22.
Matematika  Učebnice až str. 30 – čtercová síť.

  1. prac.- až str. 23 – písemné sčítání + indické násobení.
Prvouka Učebnice až str. 19. Některé nápady musímu umět odmítnout – prac. seš. až str. 11.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 18- At happy house . Prac. sešit až str. 20. (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Procvičujte prosím násobilku + anglická slovíčka (první část 3. lekce).
Akce, informace  V důsledku nedávných událostí byla zpřísněna bezpečnostní opatření a zakázán vstup rodičů do školy, respektujte prosím toto opatření v zájmu bezpečnosti vlastních dětí, děkujeme za pochopení.Ve čtvrtek 23. 10. bude druhé plavání. V pátek ráno prosím sběr přímo do přistaveného kontejneru – proto jen v pátek, přistavení kont.je drahé.

 

 

 

 

                                        TÝDENNÍ PLÁN

                                   13. 10. – 17. 10. 2014

 

můstky

        

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 28 – Vzducholoď – druhy vět. Čj. prac. až str. 17, Čít. prac. až str. 15.
Matematika  Učebnice až str. 23 – slovní úlohy a zobecňování. M prac.- až str. 19 – písemné sčítání + indické násobení.
Prvouka Učebnice až str. 17. –  Měníme krajinu.  – prac. seš. až str. 9.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 15 – . Prac. sešit až str. 15. (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Procvičujte prosím násobilku + anglická slovíčka.
Akce, informace  Ve čtvrtek 16. 10. jedeme ráno na první plavání – budeme potřebovat do igelitky plavky, ručník, sprch.gel, event. nějaké bazénové pantofle a čepici. Vracet se budeme před dvanáctou a poslední hodina bude matematika. Děkuji za 750Kč – rozpočítané náklady na dopravu vlastním autobusem.

 

   

                  TÝDENNÍ PLÁN

                6. 10. – 10. 10. 2014

zoo

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 23 – Vzdušná – Stavba slova, slova příbuzná, druhy vět. Čj. prac. až str. 13, Čít. prac. až str. 13.
Matematika  Učebnice až str. 21 – sčítání, zlomky.

  1. prac.- až str. 18 – písemné sčítání + indické násobení.
Prvouka Učebnice až str. 14. –  Co vyčteme z map.- prac. seš. až str. 8.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 13–At school. Prac. sešit až str. 13. (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Procvičujte prosím násobilku.Pro Aj. skupinu Monika – Prosím do slovníčku zbytek slovíček ze str. 101 prac.seš.
Akce, informace  Ve čtvrtek 9. 10. jdeme ráno do místní knihovny na Biblické příběhy. Plavecká škola nám ohlásila změnu termínů plavání – začínáme už 16. října a končíme před Vánoci. Zajděte prosím pro potvrzení k lékaři, děkuji.

 

 

 

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                                   29. 9. –  3. 10. 2014

 kašna

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 21 Zvířecí –spodoba znělosti, pravopis neznělých souhlásek. Čj. prac. až str. až str. 12, Čít. prac. až str. 13.
Matematika  Učebnice až str. 18 – zlomky, polovina a čtvrtina.M. prac.- až str. 15 – písemné sčítání + indické násobení.
Prvouka Učebnice až str. 13. –  Jak měříme výšku v krajině.-prac. seš. až str. 8.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 11–At school. Prac. sešit až str. 8. (platí pro skupinu Monika).
Domácí úkoly Někdo přes prázdniny trochu pozapomněl násobilku, vrtaťte se prosím podle potřeby k procvičování.Pro Aj. skupinu Monika – Prosím do slovníčku 2. polovinu slovíček 2. lekce ze str. 101 prac.seš. + naučit se systémem pusa správně vyslovuje, ruka současně píše.
Akce, informace  Ve středu 1. 10. jdeme do ZOO. Vstupné platí škola všem, kdo přispěli do fondu sdružení přátel školy. Plavecká škola nám ohlásila změnu termínů plavání – začínáme už 16. října a končíme před Vánoci. Zajděte prosím pro potvrzení k lékaři, děkuji.

 

             TÝDENNÍ PLÁN

                                   22. 9. –  26. 9. 2014

 

 můstky

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 20 Zvířecí –spodoba znělosti, pravopis neznělých souhlásek. Čj. prac. až str. až str. 12, Čít. prac. až str. 10.
Matematika  Učebnice až str. 15 – zlomky, polvina a čtvrtina.M. prac.- až str. 13 – písemné sčítání.
Prvouka Učebnice až str. 12. –  Jak vypadá zemský povrch.- prac. seš. až str. 7.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 9 –At school. Prac. sešit až str. 8.
Domácí úkoly Prosím do slovníčku 1. polovinu slovíček 2. lekce ze str. 101 prac.seš. + naučit se systémem pusa správně vyslovuje, ruka současně píše.
Akce, informace  Plavecká škola nám ohlásila změnu termínů plavání – začínáme už 16. října a končíme před Vánoci. Zajděte prosím pro potvrzení k lékaři, děkuji.

 

 

                   TÝDENNÍ PLÁN

                                   15. 9. – 1. 19. 2014

akademie

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 16 – Zvířecí – slabiky, rozdělení hlásek, druhy souhlásek. Čj. prac. až str. až str. 10, Čít. prac. až str. 8.
Matematika  Učebnice až str. 13 – písemné sčítání, polvina a čtvrtina.M. prac.- až str. 8 – Násobení.
Prvouka Učebnice až str. 11. –  Jaká pravidla platí pro chodce + bezpečně na kole. – prac. seš. až str. 6.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 7 –In Britain. Prac. sešit až str. 5.
Domácí úkoly Prosím vzorně a bez chyb opsat do slovníčku druhou polovinu slovíček 1. lekce ze str. 101prac.seš. + naučit se systémem pusa správně vyslovuje, ruka současně píše. Jména a dokonale známá slovíčka můžete vynechat.
Akce, informace  Děkuji za účast ve sběru.

 

                 TÝDENNÍ PLÁN

                                   8. 9. – 12. 9. 2014

 na výletě u Berounky

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 13 – Poprázdninová – slabiky, rozdělení hlásek, druhy souhlásek. Čj. prac. až str. až str. 7,Čít. prac. až str. 5.
Matematika  Učebnice až str. 11 – písemné sčítání a krokování.M. prac.- až str. 5 – Co už umíme.
Prvouka Učebnice až str. 9. – Rozumět věcem se hodí.
Anglický jazyk  Učebnice až str. 5 – Welcome to Happy Street. Prac.sešit až str. 2.
Domácí úkoly Prosím vzorně a bez chyb opsat do slovníčku první polovinu slovíček 1. lekce ze str. 101 prac.seš. + naučit se systémem pusa správně vyslovuje, ruka současně píše. V pondělí zkusíme první písemný test ze slovíček. Děkuji za spolupráci.
Akce, informace  Příští týden bude sběr papíru a hliníku, děkuji.

 

 

                 TÝDENNÍ PLÁN

                                   1. 9. – 5. 9. 2014

Tajné místo

Tajné místo

 

                     TÝDENNÍ PLÁN

                                   1. 9. – 5. 9. 2014

 

PŘEDMĚT  UČIVO
Český jazyk  Učebnice až str. 9 – Poprázdninová – slabiky, rozdělení hlásek, druhy souhlásek. Čj. prac. až str. až str. 4,Čít. prac. až str. 2.
Matematika  Učebnice až str. 5 – Násobení, tabulka násobení.M. prac.- až str. 4 – Co už umíme.
Prvouka Prázdninové deníky a fotografie, Učebnice až str. 5. – Rozumět věcem se hodí.
Anglický jazyk  Interaktivní slovník – můj dům.Pohádka Tři medvědi.
Domácí úkoly Prosím stále hlavně doplňovat a procvičovat probranou látku. Naučit se samostatně připravovat do aktovky a udržovat své věci v pořádku.Doplnit chybějící psací destičky a fixy.
Akce, informace  V úterý 9.9. od 17hod budou třídní schůzky, budu prosit 1200Kč – protože spotřební učebnice je třeba zaplatit.