Velikonoce s kocourkem Mikešem

Poslední den před velikonočními prázdninami jsme se vydali autobusem od školy na putování s kocourkem Mikešem. V autobuse nás přivítala paní průvodkyně Sabina a cestou si s námi povídala a plnili jsme různé úkoly. V Hrusicích jsme se nejdříve nasvačili a vyrazili jsme na vycházku. Cestou jsme se zastavovali u různých chalup a Sabina nám o nich vyprávěla. Viděli jsme tak chalupu, kde se narodil spisovatel Josef Lada, rybník, kam chodil Pepík Ševců bruslit, sklípek, kam chodil Mikeš na mléko. Protože nám počasí moc nepřálo a byla nám všem zima, zastavili jsme se v místní hospůdce na horký čaj. Když jsme se ohřáli, pokračovali jsme procházkou do muzea v Hrusicích, kde jsme si mohli nakoupit různé upomínkové předměty i sladkosti. Pak nás muzeem prováděla paní, která byla převlečená za kocourka Mikeše a vyprávěla nám o panu spisovateli Ladovi, jeho rodině a viděli jsme spoustu zajímavých věcí. Cesta zpátky do školy nám utekla, protože jsme byli všichni docela unavení. Na památku jsme dostali čokoládové velikonoční vejce.P1100783P1100785P1100790P1100792P1100795P1100797