Den dětí ve škole, na Homolce a v Národním divadle

Osmá B oslavila 1. červen nejprve učením, poté fyzickou prací (na Homolce v rámci projektu Patronáty) a večer kulturou (v Národním divadle). Povedlo se nám získat lístky na představení, které bývá vyprodané čtvrt roku předem (a my už víme proč) – na Erbenovu Kytici. A povedlo se nám sladit výuku dějepisu (kultura 2. poloviny 19. st.) s výukou literatury (romantismus a Karel Jaromír Erben) i s přehlídkou večerních divadelních outfitů. Prohlédli jsme si naši Zlatou kapličku zvenčí i zevnitř, připomněli si její historii, sešli jsme k základním kamenům (a viděli nejen ten z Řípu, ale i kámen ze Slivence) a z terasy pod zlatou střechou jsme se kochali výhledem na Prahu. Křišťálový lustr, Ženíškovu nástropní fresku, Alšovy lunety i Hynaisovu oponu jsme mohli obdivovat zblízka. Ale nejsilněji na nás zapůsobily příběhy z Erbenovy Kytice. M