Den únikových her v Questerlandu

8. listopadu se třídě 8. B na poslední chvíli podařilo uniknout strašákovi covidových omezení do „únikovky“ Questerland na pražských Vinohradech. Bylo to napínavé dopoledne plné náročných úkolů a nečekaných zážitků. Chcete-li se dozvědět více, pojďte si přečíst vyprávění Matěje Zimy.

Úniková hra

V budově, kde se nacházela úniková hra, jsme se rozdělili do skupin po čtyřech a po pěti. Následně byla provedena instruktáž. Poté nás vpustili do her a my se zasekli hned na prvním úkolu, kde jsme se měli dostat z klece. Měli jsme zadat správnou kombinaci, kterou jsme nalezli na dně vědra, a kombinaci, kterou jsme našli na zároveň na kameni. Dál šlo všechno hladce.

Až do poslední místnosti, kde se nám dařilo řešit úkoly, i když trochu pomaleji, až do posledního souboje s čarodějem. Neměli jsme byť jen nejmenší tušení, co máme dělat. Poskakovali jsme kolem a mysleli, že se zblázníme z hluku, který dělaly čarodějovy blesky, které létaly úplně všude. Zkoušeli jsme jednu věc za druhou, ale nic nepomáhalo. Asi za deset minut jsme si řekli o nápovědu, kterou ale nebylo slyšet přes hluk blesků. To se zopakovalo ještě dvakrát a na čtvrtý pokus jsme slyšeli, co máme dělat, protože až tehdy čaroděj na chvíli přestal. Měli jsme použít jednu ze tří hůlek, které jsme našli v předchozích místnostech, na zvíře, které následovalo po žábě, do níž zrovna šlehaly blesky. Byl to brouk.

Poté jsme otevřeli poslední dveře a připojili se k ostatním.                   

(úryvek ze slohové práce)

Jana Veselá a Lucie Matulová