Hovory s TGM

Brzy oslavíme 100 let od vzniku samostatného Československa, deváťáci se v dějepisu o 1. republice právě učí, a protože 18. října měl premiéru film, v němž je hlavním hrdinou T. G. Masaryk, šli  ve čtvrtek místo dějepisu do kina.

Jaké jsou jejich recenze na film? Co si o filmu myslí a co je překvapilo?

„Film splnil mé očekávání. Podle názvu Hovory s TGM se vlastně nedalo očekávat nic víc, než povídání o všem ze života TGM.“

„Film byl o rozhovoru K. Čapka a T. G. Masaryka. Řešili, jestli může Čapek vydat dlouhodobě plánovanou knihu, ale Masaryk mu to nechce dovolit, protože se to nelíbí jeho rodině… Film obsahoval mnoho zajímavých informací, líbilo se mi i obsazení herců…“

„Byl to film v krásném prostředí o dvou postavách. Jednou z postav byl pan spisovatel Karel Čapek a ta druhá, o mnoho důležitější postava, byl sám pan prezident Tomáš Garrigue Masaryk… Film se odehrává v roce 1928 v Toplčiankách na Slovensku. TGM s Čapkem projednávají věci o knize, kterou měl Čapek o TGM vydat…“

„Myslím, že 80 minut bylo dostačující. Déle bych to nevydržela. TGM byl hezky maskovaný.“

„Tento film byl zajímavě natočen. Jednalo se pouze o procházku, na které se dozvíte spoustu věcí.“

„…Překvapilo mě, že Masaryk mluvil Charlotě jako o Charlie…“

„Můj názor je, že to spíše pro starší lidi nebo osoby, které to zajímá.“

„Pan prezident byl neuvěřitelně přemýšlivý a zahalený tajemstvím. Měl dlouhý a zajímavý život.“

Zdá se, že velké nadšení film nevzbudil, ale myslím že, ztracený čas to rozhodně nebyl. Strávit 80 minut s Masarykem v zámeckém parku, komu se to povedlo? 9.B a Ivaně Motýlové.