Klub mladých diváků v době husitské

9. 11. 2016 jsme s Klubem mladých diváků navštívili Divadlo Minor.  Šli jsme společně na představení, které nás mělo přenést do doby, kdy se odehrávala  bitva U Lipan. Setkali jsme se na Smíchovském nádraží v 14:15. Divadlo začínalo v 15:00. Pohodlně jsme se usadili na naše místa a čekali na začátek představení, ve kterém hráli: Radka Pavlovčinová, Václav Jelínek, Karel Kratochvíl, Ondřej Nosálek pod taktovkou Janka Jirků.

Teď o samotném představení.  Co je husitská revoluce? Co si přál Jan Hus? Jak vypadaly křižácké výpravy? Proč byla bitva U Lipan? To vše se dozvíte v představení. Herci nás do představení zapojili, režisér dokázal nudné dějiny přeměnit v něco, co si určitě budeme pamatovat. Hra byla doprovázena živou hudbou a zpěvem, mohli jsme si poslechnout  známý husitský chorál. Nechyběly ani zajímavé kulisy, dobové kostýmy i husitské zbraně.

Představení skončilo v 16:45. Velmi jsme si to užili a těšíme se již na další představení, které nás čeká v lednu.

Klára Havlíčková, VIII. třída

 

Klub mladých diváků má na naší škole dlouholetou tradici a je určen pro žáky VIII. a IX. tříd. Děti mají možnost navštěvovat divadelní představení v Praze za zvýhodněnou cenu.