Mikuláš a jeho družina

Jestli se dnes dopoledne ozýval z oken školy křik, nářek a úpění, nemohli za to přísní trestající učitelé, ale čerti, které ani Mikuláš se svou andělskou družinou nedokázal vždy udržet v tichosti. Čert se totiž, když vidí hříšníka, nezná, rozparádí se čili rozčertí, a to je pak slyšet po celé Chuchli. A pár hříšníků se v každé třídě dneska našlo: nepřezouvání, vykřikování, pomlouvání, hašteření, zapomínání, to jsou ty nejčastější ze školních hříchů. Ale Mikuláš ví i o těch dětech, které se přezouvají, nevykřikují, nepomlouvají, nehašteří se a nezapomínají, dokonce se učí s chutí a do školy chodí rádi. A ti všichni dostali od Mikuláše měšec plný sladkostí. Dostali i ti, kteří trošku zlobili, neboť svých hříchů litovali a libým zpěvem se vykupovali. Ve fotogalerii můžete vidět i to, co slyšet z oken školy nebylo – kromě několika Mikulášů, spousty čertů a několika andělských bytostí i spousty spokojených a hodných dětí. M